27 marca 2014 09:37

Dani Arnold przebiega solo poniżej pół godziny “Crack Baby”. Film!

Szwajcar Dani Arnold po raz kolejny pokazał, że ma stalowe nerwy i jest naprawdę szybki. Tym razem solo w 27 minut i 13 sekund pokonał  liczącą 340 metrów czysto lodową linię Crack Baby IV WI6.

Dani Arnold solo na Crack Baby (fot. Thomas Senf / visualimpact.ch)

Dani Arnold solo na Crack Baby (fot. Thomas Senf / visualimpact.ch)

Crack Baby przeszli jako pierwsi Xavier Bongard i Michael Gruber w  1993 roku. Droga znajduje sie w Breitwangflue w Berneńskim Oberlandzie (Szwajcaria).

Solowe, rekordowe przejście Arnolda miało miejsce 9 marca. Szwajcar znał linię z wcześniejszych przejść, m.in. z ubiegłorocznej lodowej łańcuchówki (Flying CircusMach 3 i Crack Baby – łącznie 650 metrów). Ale oczywiście dzień wcześniej Arnold w celu rozpoznania warunków przeszedł Crack Baby z liną, by w dniu solowego przejścia przebiec lodospad w czasie 27 minut i 13 sekund! Jak wyglądało to przejście możemy zobaczyć na filmie:

Dani Arnold to przewodnik górski. Zadziwił nas w 2011 roku bijąc o 20 minut (!) wydawało się nieosiągalny rekord Ueli Stecka na Eigerze – pokonał samotnie legendarną Drogę klasyczną w czasie 2 h i 28 min. Ale Szwajcar nie wspina się tylko z zegarkiem w ręku. Np. w ubiegłym roku wspólnie z Davidem Lamą wytyczył Bird of Prey (6a, M7+, 90°, A2)piękną linię środkiem 1,5-kilometrowej wschodniej ściany Moose’s Tooth. Ma też na swoim koncie przejście drytoolowego ekstremu – Ironman (M14?, 2013).

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum