24 lutego 2014 09:50

Tim Emmett i Klemen Premrl powtarzają Overhead Hazard

Tim Emmett i Klemen Premrl dokonali pierwszego powtórzenia Overhead Hazard (M11, 200 m),  tegorocznej nowości  biegnącej w przewieszeniach niesamowitego rejonu Helmcken Falls.

Helmcken Falls

Helmcken Falls

Helmcken Falls leży w Wells Gray Privincial Park w British Columbia, na północ od miasta Kamloops i jest to 140-metrowy wodospad na rzece Murtle. Wodospad natryskuje wodę na przewieszoną skałę, osadzając na niej niecodzienne i wyjątkowe na skale światową formacje – igły, grzyby, kule, frędzle itp. Jaskinię odkryli dla wspinania w 2010 roku Will Gadd i Tim Emmett, powstała wtedy pierwsza linia – Spray on o wyjątkowej, oddającej trudności techniczne wycenie WI10. 30-metrowa droga zaledwie „nadgryzała” niesamowite przewieszenia. W 2012 roku Tim Emmett i Klemen Premrl poszli dalej i wytyczyli Spray On… Top! (230m, W10, M9+) oraz jednowyciągową Wolverine WI11!

W przewieszeniach Helmcken Falls - znajdź wspinacza :)

W przewieszeniach Helmcken Falls – znajdź wspinacza :)

W tym roku powstały w Helmcken Falls kolejne dwie drogi. Pierwszą, tytułową Overhead Hazard, po 20 dniach pracy wytyczyli Will GaddJohn FreemanSarah Hueniken i Katie Bono. 200-metrowa droga pokonuje przewieszenie Helmcken Falls do samej góry. Autorzy przeszli ją w 7 wyciągach (M10, M11, M11, M11, M11, M10+, M7).

Drugą linię, Clash of Titans, wytyczyli autorzy pierwszego powtórzenia Overhead Hazard – Tim Emmett i Klemen Premrl. Ich droga  to jeden 50-metrowy wyciąg o trudnościach WI10+.

Tim Emmett i Klemen Premrl po przejściu Overhead Hazard

Tim Emmett i Klemen Premrl po przejściu Overhead Hazard

Tim i Klemen wyrażają się w samych superlatywach o Overhead Hazard:

To była prawdziwa przygoda! Przez myśl nam nie przeszło, że mając do dyspozycji tylko 4 dni zdołamy poznać i poprowadzić tę drogę. Było to możliwe tylko dzięki imponującej pracy autorów „Overhead Hazard włożonej w wyczyszczenie, obicie drogi.

Jak wygląda wspinanie w Halmcken Falls możecie zobaczyć na tym filmie:

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum