6 lutego 2014 11:14

Przejścia z poziomu 8A+… – Ociepka, Salawa, Szalacha, Dudek

W najpopularniejszej ostatnimi czasy krakowskiej miejscówce padają kolejne przejścia. W Norze na Zakrzówku (Jaskinia Twardowskiego), bo o niej mowa, dwa powtórzenia notuje Fakir 8A+.

Piotrek na "Pnij i Gnij" 7C+, Nora (fot. Jacek Matuszek / climb.pl)

Wspinanie w Norze – na zdjęciu Piotrek Czarnecki na “Pnij i Gnij” 7C+ (fot. Jacek Matuszek / climb.pl)

24 stycznia Fakira przeszedł Konrad Ociepka (KS Korona Kraków), wczoraj z boulderem poradził sobie Michał Salawa. Fakir to grudniowa (2013) realizacja Piotrka Czarneckiego, stanowiąca przedłużenie Pnij i gnij 7C+. Piotrek wycenił przechwyty – dokładnie dziesięć ruchów po małych chwytach w mocnym przewieszeniu – na 8A+. Powtarzający zastanawiają się nad łamańcem 8A/A+. Kluczowe są warunki panujące w jaskini, co podkreślają zgodnie wszyscy bywalcy Nory…

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku Krzysiek Szalacha pokonał w Ciężkowicach jedną z najtrudniejszych propozycji rejonu, White Widow 8A+.

Krzysiek na "White widow" 8A+ (fot. Szczepan Podolec)

Krzysiek na “White Widow” 8A+ (fot. Szczepan Podolec)

Tymczasem Łukasz Dudek (8a.pl) zdecydował się na wypad do Ostaša. Czeski ogródek to zresztą często obierany przez Łukasza kierunek. Pięć jego ostatnich boulderów cenionych na 8A+ pochodzi właśnie stamtąd. Ostatnia zdobycz, z 1 lutego br., to Don Corleone Low  (z komentarzem na 8a.nu – „turbo klasyk, turbo warun”). Pozostałe „ósemki a+”, które Łukasz przywiózł w ciągu ostatnich miesięcy z Ostaša to; Kobra Královská, Hadí Svět, Omerta i V-ray.

Brunka
źródło: www.8a.nu, PZA, www.wspinanie.rzeszow.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum