Najlepsze produkty na sezon 2014/15 zdaniem jury ISPO AWARD

Oru Kayak, Powertraveller, Salewa, Edelrid, MSR, Deuter, Woolpower, Arc’teryx, Haglöfs, Cohaesive, Mountain Hardwear, Klättermusen – oto marki, których produkty zdaniem jury ISPO AWARD zasłużyły na nagrodę GOLD WINNER na tegorocznych targach ISPO MUNICH 2014. Zwycięskie produkty będą dostępne dla miłośników outdooru w przyszłym zimowym sezonie 2014/15.

Zwycięzcy nagrody ISPO GOLD AWARD w kategorii outdoor (fot. Outdoor Magazyn)

Zwycięzcy nagrody ISPO GOLD AWARD w kategorii outdoor (fot. Outdoor Magazyn)

Wśród laureatów ISPO AWARD 2014 – GOLD WINNER znalazły się między innymi produkty Edelrida, Arc’teryxa, Salewy i Deutera:

 • EDELRID – CORBIE 8,6 MMV

Corbie 8,6 mm to najcieńsza lina wspinaczkowa na świecie z certyfikatem liny pojedynczej,  połówkowej i bliźniaczej. Niewielka średnica 8,6 mm zapewnia wystarczającą wytrzymałość dzięki zastosowaniu specjalnego splatanego rdzenia. Ten rdzeń stanowi swoistą linę-wewnątrz-liny i wydajnie zwiększa bezpieczeństwo. Uważny dobór surowców w połączeniu z innowacyjnym wykończeniem pozwalają na poprawienie łatwości przesuwania się liny.

 • ARC‘TERYX – ALPHA COMP OUTFIT

Wyczynowy, doskonale dopasowany komplet odzieży do wspinaczki lodowej i alpejskiej uszyty z materiału GORE oraz softshella Fortius 1.0. To połączenie zaawansowanych materiałów skutecznie chroni przed wiatrem i niepogodą. Technologia Alpha Composites zabezpiecza wspinaczy przed warunkami meteorologicznymi, śniegiem i lodem, a do tego zapewnia pełną swobodę ruchu i zwiększoną oddychalność. Technologia Composites oznacza mniej warstw, lżejszą wagę odzieży, a do tego tworzy system, który można nosić cały dzień.

 • DEUTER – PACE 36

Plecak Pace 36 stanowi ucieleśnienie ducha alpejskiego, dzięki czemu idealnie nadaje się na wielodniowe wędrówki na lekko. Dobre dopasowanie daje fantastyczną kontrolę rozłożenia ciężaru w terenie technicznym, a do tego przewiewna siatka na plecach zwiększa oddychalność konstrukcji. Mocny, wytrzymały materiał wytrzyma nawet najcięższe warunki. Plecak Pace 36 pozwala również na przypięcie nart na kilka sposobów, a do tego posiada szereg rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo użytkownika. No i waży mniej niż kilogram.

 • SALEWA – MS CAPSICO INSULATED

Buty Capsico idealnie nadają się do założenia po długim dniu spędzonym na stoku – nie wymagają żadnej regulacji. Ich konstrukcja, ocieplana przez syntetyczne wypełnienie PrimaLoft, zapewnia wygodę oraz ciepło, podczas gdy membrana SALEWA gwarantuje suchość stopy. Dobrze spisują się również w czasie wędrówki po śniegu lub lodzie. Komfort zapewnia nie tylko wysokiej jakości skóra i sprawdzony system 3F Vario, lecz również podeszwa zainspirowana samochodowym bieżnikiem zimowym.

***

Nagrodę ISPO AWARD otrzymały między innymi takie produkty jak:

 • śruby lodowe Quick Sqrew marki Salewa
 • raki Beast Lite marki Edelrid
 • plecak Mutant 38 marki Osprey
 • plecak Axiom marki Lowe Alpine

Dużo więcej o nagrodzonych produktach na stronie outdoormagazyn.pl.

źródło: Outdoor Magazyn
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum