28 lutego 2014 14:08

Mistrzostwa Europy w Ufie. Olga Kosek w półfinale

Dzisiaj w Ufie (Rosja) rozegrano eliminacje w konkurencji na trudność (bouldering) Mistrzostw Europy we wspinaczce lodowej. Szczęśliwie, mimo przeciwności losu, wystartowała Olga Kosek (AKG Łódź, Kanfor, Atest, Kuźnia Szpeju, kosek.com). Naszej reprezentantce  udało się wywalczyć 18. pozycję, ostatnią gwarantującą awans do półfinału.

Olga Kosek (fot. Maciek Bryński)

Olga Kosek (fot. Maciek Bryński)

Olga, która w tej randze zawodów startuje po raz pierwszy eliminacje zaczęła  pechowo. Po pierwszej drodze rozcięła sobie dziabką łuk brwiowy. Po opatrzeniu rany sędziowie zezwolili na ponowny start naszej zawodniczki. Wszystko skończyło się szczęśliwie i Olga po raz trzeci w tym roku wywalczyła awans do półfinału.

Trzeba dodać, że zawody w Ufie w konkurencji na prowadzenie/bouldering rozgrywane są w formule odmiennej niż na innych edycjach Pucharu Świata 2014. Dotychczasowe edycje miały formułę analogiczną do klasycznych zawodów na prowadzenie. W rozgrywanej w Ufie formule boulder zawodnicy mają do pokonania większą liczbę problemów (dróg), które pokonują na wędkę. Dość skomplikowana jest też punktacja, jej reguły objaśnia film poniżej:

Komentarz Oli do sposobu rozgrywania Mistrzostw: “Formuła zawodów jest, delikatnie rzecz ujmując, wykańczająca”.

Do półfinału zakwalifikowały się wszystkie zawodniczki z czołówki:

  1. Tołokonina Maria RUS
  2. Shin WoonSeon KOR
  3. Klingler Petra SUI
  4. Rainer Angelika ITA
  5. Hrozova Lucie CZE

Półfinał zostanie rozegrany jutro o godzinie 5:00 rano, obecnie trwają eliminacje mężczyzn, relację możecie śledzić na specjalnej stronie zawodów.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum