25 lutego 2014 09:30

Marcin YETI Tomaszewski dołączył do C.A.M.P. TEAM

Marcin YETI Tomaszewski dołączył do światowego C.A.M.P. TEAM, w którego składzie są m.in. Simone Moro, Denis Urubko, czy Maja Vidmar.

Marcin Tomaszewski

Marcin Tomaszewski

Marcin (rocznik 1975) wspina się od ponad 22 lat. Znany jest z przejść wielkościanowych zarówno w stylu big wall jak i w stylu alpejskim. Od samego początku najbardziej inspirowały go wyzwania, wytyczanie nowych dróg na najbardziej niedostępnych i pionowych ścianach świata. Wystarczy wspomnieć o drodze z 20003 roku  Ostatni Krzyk Motyla (VI 5.10+ A4, lód 80°, 1200 m – przejście nominowane do Złotego Czekana), czy ubiegłorocznym Bushido (A4, VII+, VII Big Wall) na Great Trango Tower.

Jego wspinanie to nie tylko góry, ale również propagowanie wspinaczki poprzez szkolenia i sekcje wspinaczkowe, organizację zawodów i pokazów wspinaczki, prowadzenie audycji radiowych. Od 1997 roku cyklicznie organizuje Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe Fight Club, których jest pomysłodawcą. Od 2005 roku jest instruktorem wspinaczki sportowej. Otworzył własną szkołę wspinania w Szczecinie.

W 2009 roku rozpoczął realizacje projektu 4 Żywioły (www.4zywioly.net) obejmujący wspinaczkę w czterech charakterystycznych rejonach górskich (Patagonia, Alaska, Ziemia Baffina, Wenezuela).
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum