25 lutego 2014 10:31

Chocolate Caliente 8c+ dla Piotrka Czarneckiego i Alexa Raczyńskiego

Wyjątkowo duża grupa polskich wspinaczy lutowe ferie zdecydowała się spędzić na hiszpańskich ścianach. Pisaliśmy ostatnio o świetnych przejściach Piotrka Schaba (wrażenie robi zwłaszcza jego onsajt na Súper Vixens 8b+ w Margalefie) i Kamila Ferenca, tymczasem również inni z naszej czołówki popisali się świetnymi prowadzeniami.

Kolejne przejścia padły na Chocolate Caliente 8c+ autorstwa Daniela Junga w Siuranie. Poza Kamilem, boulderową linię sektora Grau dels Masets przeszli w lutym Piotrek Czarnecki (KS Korona Kraków) i Alex Raczyński (AKG Łódź, adidas Outdoor, Black Diamond, Evolv, Sterling Rope, Woodpecker Łódź, Sztuka Żywienia).

Alex na "Chocolate Caliente" 8c+ (fot. alexraczynski.wordpress.com)

Alex na “Chocolate Caliente” 8c+ (fot. alexraczynski.wordpress.com)

Urodą Chocolate Caliente zachwycił się najpierw Rafał Porębski, do którego należy pierwsze polskie przejście z 2012 roku. W 2013 roku ciąg 15 krawądkowych, bardzo trikowych przechwytów (jak pisał Pazur – na 15 metrach drogi nie ma miejsca nawet na najmniejszy błąd) udało się pokonać jeszcze Marcinowi Wszołkowi i Łukaszowi Dudkowi (Łukasz odczuł trudności nieco niżej, na 8c).

Przypomnijmy, że zarówno Piotrek, jak i Alex mają już za sobą drogi 9a. Skręcik przeszedł Cabane au Canada w szwajcarskim Rawyl, a Alex ma na koncie dwie linie francuskie; San Ku Kai  w Entraygues i Abysse w Gorges du Loup.

Brunka
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum