11 stycznia 2014 16:48

Marek Klonowski opuszcza Nanga Parbat

Dziś jest pierwszy dzień dobrej pogody. Wiatr na grani i lawinki wyczyszczą naszą drogę – Simone Moro napisał o godz. 10 czasu lokalnego w dniu 11 stycznia. Ale istotna jest również druga wiadomość: Marek Klonowski postanowił opuścić wyprawę i wrócić do kraju ze względów rodzinnych.

Marek Klonowski z rodziną (fot. Marek Klonowski)

Marek Klonowski z rodziną (fot. Marek Klonowski)

Informacja o opuszczeniu wyprawy przez Marka pochodzi od Simone, ale potwierdził to Jacek Teler. Marek dostał wiadomość z kraju, że jego życiowa partnerka urodziła dziecko przed terminem i od razu zdecydował się na powrót do domu. Obowiązki rodzinne przeważyły nad marzeniem o Nanga Parbat. Od dziś polski zespół będzie składał się z trójki Tomasz Mackiewicz, Jacek Teler i Paweł Dunaj, których będzie wspierać dwóch Michałów – Dzikowski i Obrycki.

Mimo złej pogody w czasie ostatnich kilku dni, Simone Moro i David Göttler podeszli 10 stycznia do bazy wysuniętej, aby utrzymać się w formie. Przez ostatnie kilka dni pogoda była pochmurna i śnieżna. Teraz jest czas, aby Nanga Parbat uwolniła się ze świeżego śniegu. Zespoły są jeszcze w bazie, czekając na zmniejszenie się częstotliwości lawin i poprawę warunków.

                                                                                         Janusz Kurczab
Źródła: altitudepakistan.blogspot.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum