22 stycznia 2014 11:39

Finał Pucharu 60-lecia Szczecińskiego Klubu Wysokogórskiego

Szczeciński Klub Wysokogórski z okazji swojego Jubileuszu zorganizował cykl zawodów wspinaczkowych o Puchar 60-lecia KW Szczecin.

(fot. Bartosz Frątczak)

(fot. Bartosz Frątczak)

Zawody odbywały się na trzech szczecińskich ścianach, na boulderach – ścianka Geko oraz na dłuższych drogach wspinaczkowych – Trango Towers. Ze względu na dywersyfikację problemów, walka w czołówce wymagała wspinaczkowej wszechstronności.

W sobotę 18 stycznia dotarliśmy do finału naszej rywalizacji. W szranki stanęło ponad 30 wspinaczy, którzy walczyli w kategoriach:

– kobiety profesjonalistki
– mężczyźni profesjonaliści
– Kobiety amatorzy
– mężczyźni amatorzy

(fot. Bartosz Frątczak)

(fot. Bartosz Frątczak)

Rywalizacja odbywała się na drogach wspinaczkowych specjalnie ułożonych przez naszych routesetter’ów: Staszka PiecuchaMarcina “Yetiego” Tomaszewskiego,  Darka Sokołowskiego (“Łysego”) i Roberta Palucha.

Grupa amatorska wspinała się z górną asekuracją, Natomiast grupa “profi” mierzyła się na prowadzeniu (z dolną asekuracją).

Zawody cechowała wspaniała sportowa rywalizacja, której zwieńczeniem był sobotni finał. Rekordowa frekwencja, świetna sportowa zabawa, wzajemne motywowanie się zawodników, to były obrazy, które utkną nam na długo w pamięci.

Dogrywka mężczyzn w grupie amatorskiej zelektryzowała wszystkich, nie tylko publiczność, będąc swego rodzaju wisienką na naszym jubileuszowym torcie.

W kategorii „profi” wygrali Łukasz Motylewski i Alicja Brzezińska, w kategorii amatorów Mateusz Śliwczyński i Joanna Piekarska.

Pełne wyniki: Puchar 60-lecia kasyfikacja generalna m.

(fot. Bartosz Frątczak)

(fot. Bartosz Frątczak)

final-60-lecie-kwa-szczecin4

(fot. Bartosz Frątczak)

Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz publiczności za wiele emocji oraz sportowego ducha walki.

Dziękujemy współorganizatorom: Trango Towers oraz Geko za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Szczeciński Klub Wysokogórski
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum