26 stycznia 2014 10:41

Angelika Rainer i Park Hee Yong zwyciężają w Saas-Fee. Olga Kosek wywalczyła półfinał

W dniach 24-25 stycznia w Saas-Fee rozegrano trzecią edycję Lodowego Pucharu Świata. W konkurencji na trudność zwyciężyła Włoszka Angelika Rainer i Koreańczyk  Park Hee Yong. Dobry start odnotowała Olga Kosek  (AKG Łódź). Polce udało się awansować do półfinału i ostatecznie uplasowała się na 15 pozycji. To najlepszy wynik polskiej zawodniczki w zawodach o tej randze.

Park Hee Yong, Saas-Fee 2014 (fot. thefirst.ch)

Finał konkurencji na trudność przyniósł widzom wiele emocji. Zaciętą walkę o pierwsze miejsce wygrał Park Hee Yong.  Koreańczyk finałową drogę (awaria techniczna, patrz komentarz PrzemekK) pokonał dwukrotnie. Zwycięstwo zawdzięcza szybkości, jego rywal Rosjanin Maksim Tomiłow przeszedł drogę finałową w czasie o prawie dwie minuty dłuższym.

Angelika Rainer, Saas-Fee 2014 (thefirst.ch)

Wśród pań swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznym Pucharze odnotowała Angelika Rainer. Zwycięstwo wywalczone przez Włoszkę za sprawą lepszego startu w półfinale. W finale Rainer osiągnęła ten sam punkt drogi, co Koreanka Shin WoonSeon.

Bardzo dobrze w Lodowym Pucharze Świata zadebiutowała Olga Kosek. Udało się jej awansować do półfinału na 14. pozycji i ostatecznie uplasowała się na 15. miejscu. To najlepsze miejsce wywalczone przez Polkę (i Polaka!) w zawodach tej rangi. W 2011 roku w zawodach Lodowego Pucharu Świata, także w Saas-Fee, wystartowała Edyta Ropek, która wywalczyła 24. miejsce w konkurencji na trudność i 18. na czas. Patrz Przetarłam szlak – wywiad z Edytą Ropek.

W czasówkach tradycyjnie dominowali Rosjanie zajmując wszystkie stopnie podium tak męskie, jak i kobiece. Zwyciężyli Maria Tołokonina i Nikołaj Szwed.

Następna edycja Pucharu Świata zostanie rozegrane w najbliższy piątek (31 stycznia) w Champagny en Vanoise (Francja).