5 grudnia 2013 14:54

Warsztaty „Fizjoterapia i trening funkcjonalny w służbie treningu wspinaczkowego” na 11. KFG

Jak mam ćwiczyć, co źle robię podczas treningu, co mogę jeszcze zrobić, aby poprawić swój wynik, jak mam słuchać własnego ciała i dbać o nie podczas treningu? To pytania często zadawane nie tylko przez zawodników, ale wspinaczy na każdym poziomie zaawansowania.

Zamierzamy na nie odpowiedzieć podczas warsztatów „Fizjoterapia i trening funkcjonalny w służbie treningu wspinaczkowego”, które odbędą się już w najbliższą niedzielę (godz. 10.00-11.30, sala nr 8) podczas 11. Krakowskiego Festiwalu Górskiego.

Przykładowe ćwiczenie

Przykładowe ćwiczenie

Podczas warsztatów, przeznaczonych tak naprawdę dla każdego, planujemy wyłuszczyć zagrożenia, jakie niosą za sobą błędy treningu wspinaczkowego i opowiedzieć o tym, jak je eliminować. Opowiemy  profilaktyce kontuzji oraz łączeniu różnych metod treningowych i rehabilitacyjnych obecnych na współczesnym rynku.

Mamy nadzieję uporządkować dotychczasową wiedzę na temat profilaktyki kontuzji i przeciążeń oraz pokazać, o jakie jeszcze elementy można wzbogacać i urozmaicać nasze treningi, aby były bezpieczne i optymalne.

Warsztaty poprowadzi fizjoterapeutka z MotionLab, zespołu specjalistów zajmujących się kompleksową opieką nad zawodnikami i wspinaczami na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki pracy w zespole mamy okazję łączyć różne dziedziny wiedzy na temat treningu oraz być na bieżąco z wszelkimi nowościami związanymi z prowadzeniem kompleksowego treningu.

Przykładowe ćwiczenie

Przykładowe ćwiczenie

Przykładowe ćwiczenie

Przykładowe ćwiczenie

Prowadzenie: Magdalena Terlecka, fizjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem w zakresie terapii kontuzji wspinaczkowych.
Konsultacja: Daniel Michalczyk, trener kontroli motorycznej, fizjoterapeuta.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum