12 listopada 2013 14:31

Marcin Tomaszewski na 11. Krakowskim Festiwalu Górskim

Wspominaliśmy już o dwóch znakomitych wspinaczach, których będziemy mieli okazję zobaczyć na zbliżającym się 11. Krakowskim Festiwalu Górskim (6-8 grudnia). Do Krakowa przyjadą Mark Synnott i Leo Houlding. Natomiast wśród polskich wspinaczy gościć będziemy Marcina Tomaszewskiego

Marcin Tomaszewski - Great Trango Tower 2013 (fot. "4 Żywioły)

Marcin Tomaszewski – Great Trango Tower 2013 (fot. „4 Żywioły)

Marcin Yeti Tomaszewski, jeden z naszych najlepszych wspinaczy wielkościanowych, wystąpi w sobotnie popołudnie (7 grudnia) z prelekcją Podróż w stylu. Będzie głównie o ambitnym projekcie “4 Żywioły”, który Marcin realizuje od 2009 roku. Celem projektu jest wytyczenie nowych dróg w czterech rejonach górskich charakterystycznych dla każdego z żywiołów (Patagonia – Wiatr, Alaska – zimno, Ziemia Baffina –Woda, Wenezuela – Tropik).

Najnowszym sukcesem „4 Żywiołów” jest nowa droga Bushido (A4, VII+, VII Big Wall), wytyczona wspólnie z Markiem Raganowiczem na pn.-zach. ścianie Great Trango Tower w Pakistanie. We wcześniejszych latach udało się zrealizować cele w Wenezueli i na Ziemi Baffina. W 2010 roku na Acopan Tenui powstała Misterios (7c max, 7b oblig., 650 m+150 m łatwego terenu). Dwa lata później Marcin wytyczył z Markiem Raganowiczem Superbalance (VII, A4, M7+) na północnej ścianie Polar Sun Spire.

Również w ramach „4 Żywiołów” Marcin pojechał w ubiegłym roku na Cerro Torre, gdzie w zespole z Kubą Radziejowskim dokonał pierwszego polskiego przejścia zachodniej ściany Cerro Torre, tzw. Ragni Route (inaczej Drogą Ferrariego).

Już teraz zapraszamy na grudniowe spotkanie z Marcinem Tomaszewskim! Początek w sobotę 7 grudnia o godz. 16.00 na Uniwersytecie Ekonomicznym (ul. Rakowicka 27).

Głównym organizatorem 11. Krakowskiego Festiwalu Górskiego jest wspinanie.pl. Współorganizatorami są: Wagabunda, Góry i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Więcej o Festiwalu na stronie www.kfg.pl.

Brunka

kfg-plansza-sponsorska-2013
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum