22 listopada 2013 12:02

„Chiński maharadża” – ukazuje się książka Wojtka Kurtyki

„Chiński Maharadża” to pierwsza* książka Wojtka Kurtyki, legendy polskiego i światowego alpinizmu, który wyznaczał nowe standardy w górach najwyższych. Jego osiągnięcia oraz specyficzna droga i filozofia życia sprawiają, że Wojtek wciąż inspiruje rzesze alpinistów i ludzi gór na całym świecie.

Chiński maharadża - Wojtek Kurtyka

Kurtyka publikował opowiadania, które wzbudzały entuzjazm środowiska, były tłumaczone na kilka języków i publikowane na całym świecie. Teraz pojawi się wreszcie wyczekiwana pozycja książkowa – wyjątkowy thriller wspinaczkowy a’la Quentin Tarantino okraszony intrygującymi, artystycznymi ilustracjami. Nie jest to typowa książka o tematyce alpinistycznej, ponieważ historia przygotowań do przejścia bez asekuracji drogi wspinaczkowej o nazwie „Chiński Maharadża” jest uwikłana w wątki indyjskie i w tajemniczy sposób spleciona z wieloma niezwykłymi postaciami i wydarzeniami. Autor sugestywnie opisuje stan wplątania się w rodzaj psychicznej matni pełnej dziwnych splotów okoliczności i wydarzeń. W książce znajdziemy sporo wątków humorystycznych, jak i natchnione opisy przyrody czy stanów mistycznych.

Wydawca 

“Tam, gdzie doświadczamy jedności, dotyka nas Miłość”. Lubię tę myśl, która często przewija się w książce. Chociaż pojawia się w kontekście wspinania, tak naprawdę dotyczy całego naszego życia.

Kinga Baranowska

Mimo mroku czuję, że noc traci moc, bo czytając książkę Kurtyki odwiedzamy krainy odległe i zarazem tuż obok nas, o których istnieniu dowiadujemy się dopiero teraz – po tej wspaniałej lekturze. Niestety, musimy późną nocą opuścić krainę Niebo-Piekło, skąd dobiega szczekanie psa, i razem z jaszczurką Geko ze złotą plamką odpocząć przed następną porcją tej pięknej opowieści. Gorąco polecam – wrażeń co niemiara.

Krzysztof Globisz

W Chińskim maharadży Wojtka Kurtyki znalazłem wszystko, o czym marzyłem, choć bałem się nawet o tym szepnąć, jakiś rodzaj absolutnego spełnienia, które nigdy nie da wytchnienia.

Marcin Koszałka

Książkę można zamawiać w księgarni wspinanie.pl.

* W 1990 roku ukazała się 46-stronicowa książka “Trango Tower” autorstwa Wojtka Kurtyki, wydana przez Wydawnictwo TEXT z Warszawy. [przyp. red.]

Trango Tower (Wojtek Kurtyka), 1990, Wydawnictwo TEXT

Trango Tower (Wojtek Kurtyka), 1990, Wydawnictwo TEXT
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    „Chiński maharadża” - ukazuje się pierwsza książka Wojtka Kurtyki [1]
    Ta książka to najgorzej wydane "33zł + przesyłka" w moim…

    5-02-2014
    Mich