30 października 2013 12:47

Hazel Findlay, czyli dziewczyna na Freeriderze

Hazel Findlay zmierzyła się z sukcesem z Freeriderem (VI 5.12d, 37 wyciągów), już trzecią swoją klasyczną drogą na El Capitan.


Hanzel Findlay

24-letnia Brytyjka jest wspinaczem "z jajami". Ma na swoim koncie m.in. przejścia tradowych ekstremów (spod znaku E9), a na El Capitanie udało się jej przejść Golden Gate (41 wyciągów, VI, 5.13b, 2011) oraz Pre-Muir (5.13d, 33 wyciągi, 2012 – drugie klasyczne przejście drogi).


James Lucas na wyciągu Enduro Corner, 5.12b

Na Freeriderze Hanzel wspinała się z Jamesem Lucasem. Para obrała taktykę "na lekko", tzn. zespół zjechał drogą i zostawił depozyty z wodą i żywnością. Wspinaczka zajęła im 3 dni. Hanzel przeszła klasycznie wszystkie wyciągi drogi, James niestety nie był w stanie w ciągu pokonać dwóch wyciągów.

Jest szansa, że już niedługo będziemy mogli napisać o Hanzel, ponieważ zamierza związać się liną z Hansem Florinem w celu pobicia rekordu szybkości na The Nose.

Postać Hanzel Findley będą mogli bliżej poznać uczestnicy najbliższego Krakowskiego Festiwalu Górskiego (6-8 grudnia). Na festiwalu w ramach konkursu międzynarodowego odbędzie się projekcja filmu "Spice Girls", którego Hanzel jest bohaterką.

Mysza

Źródła: UKClimbing
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum