11 października 2013 13:11

Czasówki w Mokpo – nasi poza podium

W Mokpo (Korea) rozegrano dzisiaj kolejną edycję Pucharu Świata na czas. Zwyciężyli Rosjanka Julia Kaplina i Chińczyk Qixin Zhong. Niestety nasi reprezentanci nie mogą zaliczyć tego startu do udanych.

Zawiedziony może być zwłaszcza Marcin Dzieński, który ruszał do finałowego boju z najlepszym czasem zawodów a odpadł w pierwszym biegu finałowym z Łukaszem Świrkiem.

Marcin i Łukasz w pechowym dla Marcina biegu

W następnej fazie Łukasz zmierzył się ze zwycięzcą zawodów, Zhongiem i zajął 8. miejsce. najlepsze wśród naszych panów. Marcin Dzieński został sklasyfikowany na 15 miejscu a Jędrzej Komosiński na 16.

W rywalizacji pań wystartowało 14 zawodniczek, dlatego w kobiecym finale walczyło jedynie 8 zawodniczek, a wśród nich dwie Polki: Ola Rudzińska i Klaudia Buczek. Naszym paniom niestety nie udało się nawiązać walki o podium z Rosjankami. Ola zajęła 5. miejsce a Klaudia 8.

Wyniki z kwalifikacji uplasowały Edytę Ropek na 10 pozycji a Monikę Prokopiuk na 11.

Zapraszamy na jutro na relację na żywo z półfinałów i finałów Pucharu Świata na trudność. Na tej stronie znajdziecie też pełne wyniki.