5 września 2013 09:49

Szykuje się gorący weekend… – w Arco i Zakopanem

Przed nami gorący weekend pod znakiem pucharowych rozgrywek. W Arco w Pucharze Świata ścigać się będą sprinterzy, w Zakopanem o punkty Pucharu Polski powalczą boulderowcy.

***

Częścią trwającego festiwalu Rock Master w Arco (31 sierpnia – 8 września) są zawody w konkurencji na czas, od ubiegłego roku mające rangę Pucharu Świata. Do Włoch wybiera się spora reprezentacja biało-czerwonych.

7 września reprezentować nas będzie mocna ósemka sprinterek i sprinterów. W szranki staną; Aleksandra Rudzińska, Patrycja Chudziak (obie świetnie biegające w tym sezonie), Klaudia Buczek, Monika Prokopiuk, Edyta Ropek, Marcin Dzieński, Jędrzej Komosiński i Łukasz Świrk.

W tej grupie mamy zresztą liderkę Pucharu Świata 2013, a właściwie jedną z dwóch liderek. Po dwóch edycjach Ola Rudzińska dzieli pierwsze miejsce ex aequo z Rosjanką Julią Kapliną. Na inaugurację sezonu w Chongqing była najszybsza, w Baku zajęła 3. miejsce.

Program biegów na sobotę 7 września:

  • 9:00 – kwalifikacje
  • 10:30 – ćwierćfinały
  • 19.00 – finały

Relację na żywo będzie można śledzić na wspinanie.pl.

Również w ten weekend pucharowe emocje czekają nas w Zakopanem. Kolejne punkty w Pucharze Polski zbierać będą boulderowcy. Frekwencja w adidas Zako Boulder Power zapowiada się świetna, bo ponad 120 startujących… No i świetne okoliczności, PP to już tradycyjnie część Spotkań z Filmem Górskim.

Będzie to zarazem trzecia z czterech planowanych na ten rok pucharowych edycji. Finał w grudniu na 11. Krakowskim Festiwalu Górskim (ranga Mistrzostw Polski).

Szczegóły o zakopiańskich zawodach znajdziecie tutaj.

Zawodom patronuje wspinanie.pl.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum