12 września 2013 11:03

Podkarpacki ciąg Łukasza Dudka – Midway VI.7

Sporo czasu spędził ostatnio na Podkarpaciu Łukasz Dudek (8a.pl). Efektem jednej z wizyt (6 września) jest rozwiązanie projektu Midway, dla którego Łukasz zaproponował VI.7. A to oznacza, że światło dzienne ujrzała najtrudniejsza podkarpacka linia.


Łukasz w Rodellarze (fot. Maciek Oczko / wspinanie.pl)

Łukasz o uniklanym charakterze Midway:

Spośród tysięcy innych dróg wyróżnia ją rzeźba skały. Nie imponuje swoją długością, bo raptem mamy do czynienia z 10-metrową linią. Przewieszenia też widziałem masywniejsze. Natomiast ser szwajcarski, po którym musimy się wspinać, jest czymś zupełnie niespotykanym. Dziury w serze są trudne do złapania, dlatego konieczne jest ściskanie obramowania tychże dziur. Taką rzeźbę można odnaleźć tylko w piaskowcu…

Trudności są bardzo rozłożone – nie ma bardzo trudnego ruchu, ale nie ma też łatwego. Kluczowy jest koordynacyjny strzał będący ostatnim trudnym ruchem sekwencji. Mimo niewielkiej długości uzyskaliśmy bardzo ciągową drogę (w sumie 18 ruchów).

Dodajmy, że jeszcze w sierpniu Łukasz rozwiązał w rejonie Strzelnicy, na skale Plemnik – Partenogenezę, którą wycenił na VI.6+.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Strzał [1]
    Brawo brawo! Dobry ciąg nie jest zły.

    13-09-2013
    Raub27