7 sierpnia 2013 17:31

Rocklands służy Annie Stöhr

Anna Stöhr bryluje nie tylko na pucharowych deskach. W Rocklands przeszła ostatnio dwa problemy 8B – wśród kobiet rzadkość. Austriaczka postawiła na The Power of One (cztery dni prób) i The Vice (trzy dni wstawek). Na obu zameldowała się jako pierwsza kobieta.


Anna Stöhr na "The Power of One" 8B (fot. Reinhard Fichtinger)

To druga i trzecia 8B na koncie Stöhr. Debiutowała w tych trudnościach w 2010 roku, przechodząc The Riverbed w Magic Wood. Takim samym bilansem “ósemek B” może pochwalić się tylko Ashima Shiraishi. Niesamowita 12-latka w ubiegłym roku pokonała Steady Plums direct w Topside, Crown of Aragon w Hueco Tanks i Fragile Steps w Rocklands.

Dodajmy jednak, że rekord trudności należy do innej damy, Tomoko Ogawy. Jesienią 2012 roku Japonka po kilku latach rozpracowała w końcu Catharsis 8B+ autorstwa Dai Koyamaday w Shiobara.

Która z pań powtórzy sukces Tomoko? Być może właśnie Anna Stöhr… Póki co Austriaczka już przed finałem w Monachium zapewniła sobie zwycięstwo (czwarte w karierze) w boulderowym Pucharze Świata 2013. Ostatnie rozdanie w dniach 24-25 sierpnia.

Brunka

Źródła: planetmountain
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Przy okazji: Rocklands Bouldering Access Restricted [1]
    "the future of climbers' access to the Rocklands is uncertain…

    8-08-2013
    mloskot