29 sierpnia 2013 13:03

Nieznośna lekkość bytu extension VI.7+ dla Adriana Chmiały

Adrian Chmiała (Pajaksport.pl, CW Totem, KS Korona Kraków) tym razem pokazuje moc w Mamutowej. Wczoraj poprowadził w Jaskini Nieznośną lekkość bytu extension (VI.7+), co jest najprawdopodobniej pierwszym przejściem drogi po usunięciu chwytu zwornikowego. I zarazem pierwszym tak trudnym przejściem na koncie Adriana.


Adrian w Jaskini Mamutowej (fot. Adam Kokot)

Adrian:

Całkiem fajna i ciągowa kombinacja. Pierwsza część drogi („Mechanika skręta cienkiego”) nie w moim stylu i trudna jak na swoją wycenę, na „Deklaracji” udało mi się spaść tylko raz, co w sumie dało 4 dni prób + kiedyś zrobione „Pająki” i „Deklaracja”. Porównując linię do „Sprawy Honoru” uważam, że droga może mieć 8c+ w skali francuskiej, jednak nie mam doświadczenia w tym stopniu i mogę się mylić.

W tym miejscu trzeba dodać, że Nieznośną lekkość bytu extension bez sztucznych chwytów (z Pająków), ale jeszcze ze zwornikiem przeszedł latem 2011 roku Konrad Ociepka, wyceniając "nową wersję" na VI.7+.

Wakacyjna lista przejść Adriana w polskich skałach robi wrażenie. Poza Nieznośną… w przeciągu ostatnich tygodni padły między innymi; Batalion Skała VI.7 na Pochylcu, Miniwszechświaty VI.6+ w Dolinie Brzoskwinki, a wcześniej jeszcze Pobicie tytanów VI.5+/6 w stylu flash.

Wracając do Mamutowej, również 28 sierpnia Alex Raczyński przeszedł Fumar perjudica VI.7.

Brunka

Źródła: info własne
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    3 powtórzenie Batalionu. [4]
    3 powtórzenie Batalionu należy do Konrada Ociepki. Pozdrawiam.

    30-08-2013
    DZK