27 sierpnia 2013 10:25

Megos wraca do Hollow Mountain Cave po Wheelchair. Licytuje 9a+…

Alexander Megos znów zawitał w Hollow Mountain Cave w Grampians. Po tym, jak lipcu tego roku szybko powtórzył The Wheel of Life (oryginalnie 8C+, 2004), postanowił pobawić się jeszcze trochę ze słynną linią Dai Koyamady.

Alexander Megos na "Wheelchair" 9a+ (fot. Dorothea Karalus)

Alexander Megos na „Wheelchair” 9a+ (fot. Dorothea Karalus)

Efektem jest Wheelchair. Nowa kombinacja startuje tak jak The Wheel…, po czym w połowie Sleepy Hollow trawersuje do Stimulation 8A+, którym biegnie do samego końca (pokonuje całe Stimulation, poza pierwszym ruchem).

No i co istotne, Wheelchair Niemiec wycenił mocniej od dzieła Japończyka, bo aż na 9a+ (przy The Wheel… postawił 9a). W komentarzu do przejścia czytamy między innymi:

Trudno wycenić tę linię. Myślę, że niemożliwe jest wycenienie jej w skali boulderowej, chociaż z uwagi na brak restów „Wheelchair” bardziej przypomina boulder niż „The Wheel of Life”. Wszyscy stawiają przy „The Wheel…” 9a, sądzę, że „Wheelchair” jest trudniejsze – zalicytuję 9a+(…)

Przypomnijmy, że jeszcze niedawno 20-latek postarał się o pierwszą 35, czyli 9a dla Australijczyków. Jako pierwszy poprowadził wieloletni projekt Gartha Millera (tzw. The Red Project) w Diamond Falls, w Blue Mountains. Powstała Retired Extremely Dangerous.

Brunka

Źródła: ukclimbing, verticallifemag.com.au
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum