29 lipca 2013 14:59

Udany start w Mistrzostwach Europy Juniorów Adriana Chmiały

Miniony weekend należał na Mistrzostwach Europy Juniorów do specjalistów w prowadzeniu. W tej konkurencji, podobnie jak w czasówkach, mieliśmy sporą grupę naszych reprezentantów.

Co prawda tym razem nie udało się wywalczyć żadnego medalu (w sprintach polskie juniorki zdobyły srebro i brąz), niemniej występ Adriana Chmiały trzeba uznać za bardzo dobry. Adrian zajął w swojej grupie wiekowej (juniorzy A) 10. miejsce, dostając się jako jedyny z naszych zawodników do rundy finałowej.

Imst 2013 (fot. Czarek Modrzejewski)

Tak Czarek Modrzejewski skomentował start Adriana (źródło: Poland Climbing Team):

To duży sukces, biorąc pod uwagę, że był to jego drugi ever (!) start w zawodach międzynarodowych, gdzie jego konkurenci startują regularnie kilka razy w roku i jest to ich 3-4 sezon startowy… Jak widać potencjał w Polsce jest również w konkurencji lead (…)

Również w Juniorach A wystąpił Mikołaj Wróblewski, który zajął 61. pozycję. Dziewczyny reprezentowała Agata Żyśko – 44. miejsce.

W najstarszej grupie wiekowej wystartowali: Michał Lewicki – 39. miejsce, Jacek Kaczanowski – 42. miejsce, Kasia Ekwińska – 20. miejsce, Ania Brożek – 31. Miejsce i Iza Janis – 33. miejsce.

I na koniec najmłodsi. Szymon Pęcikiewicz skończył Mistrzostwa na 35. pozycji, a Ida Kupś na 31.