Raport komisji w sprawie Broad Peak przekazany PZA
Polski Związek Alpinizmu otrzymał raport specjalnej komisji, która analizowała przebieg tragicznej wyprawy na Broad Peak. Zadaniem powołanego przez PZA zespołu była analiza przebiegu wyprawy, a zwłaszcza ataku szczytowego, który zakończył się śmiercią dwóch członków wyprawy – Macieja Barebeki i Tomasza Kowalskiego.

Na razie nasza rola się skończyła. Mówię na razie, gdyż raport może być uzupełniony o informacje, jakie przekażą nam członkowie wyprawy zorganizowanej przez Jacka Berbekę – powiedział PAP przewodniczący komisji Piotr Pustelnik.
Raport ma być uzupełniony po powrocie ekspedycji Jacka Berbeki i dopiero wtedy zostanie upubliczniony – poinformował sekretarz generalny PZA Marek Wierzbowski.
Wyprawa poszukiwawcza kierowana przez Jacka Berbekę jest w drodze po zlokalizowane ciało jednego ze wspinaczy na zboczach Broad Peak. Ciało zlokalizowała na wysokości ok. 7900 metrów niemiecko-austriacka wyprawa.
Źródła: PAP
- Waldemar Kowalewski o kulisach akcji i swoim ubezpieczeniu
- Waldemar Kowalewski już w Skardu
- Broad Peak: Waldemar Kowalewski w bazie i wciąż czeka na śmigło [aktualizacja]
- Broad Peak: wypadek Waldemara Kowalewskiego [aktualizacja]
- Jeszcze tylko jeden. Kristin Harila weszła na Broad Peak
- Broad Peak: Anna Tybor i Tom Lafaille – szczyt i zjazd na nartach
- Broad Peak: Anna Tybor i Tom Lafaille meldują się na szczycie
- Broad Peak: Anna Tybor i Tom Lafaille – w planach obóz 3
- Broad Peak: Anna Tybor w bazie, czeka na okno pogodowe
- Broad Peak: Anna Tybor i Tom Laffaile dotarli do dwójki – trwa aklimatyzacja
CIESZ SIĘ WSPINANIEM, CIESZ SIĘ CZYTANIEM
Mamy nadzieję, że ten tekst Ci się spodobał, że Cię zainspirował, zaciekawił, dostarczył Ci informacji. Jeśli tak to zachęcamy Cię do wsparcia serwisu. Dzięki Tobie będziemy mogli działać jeszcze lepiej. Wielkie dzięki! Do zobaczenia na ściance albo w skałach.
REKLAMA