18 czerwca 2013 08:55

Soczysty sprint – najtrudniejsza propozycja na Suchym Połciu

Łukasz Dudek realizuje plan “odhaczania projektów jurajskich”. 16 czerwca poprowadził kolejną nowość. Tym razem udało się rozwiązać projekt Waldemara Podhajnego na Suchym Połciu. Powstał Soczysty sprint, dla którego Łukasz zaproponował ostatecznie wycenę VI.7. No i co istotne, powstała tym samym najtrudniejsza linia na ścianie.


Łukasz na innym ze swoich projektów –
“Fałszywa skromność” VI.6+/7, Jastrzębik

Droga startuje Brutalnym truchtem VI.5 i po dwóch wpinkach ucieka w prawo niezależnym terenem na sam top. Jeden weekend wystarczył, alby zamknąć ten rozdział Podzamcza. Między innymi – jak zapewnia autor – z pomocą Edzika (Przemka Mizery), który pomógł Łukaszowi odnaleźć odpowiednie patenty.

Poniżej Łukasz o dzisiejszych trendach w realizowaniu autorskich projektów:

Całość tak, jak reszta projektów, które poprowadziłem to perełka naszego wapienia. Warto zwrócić uwagę, że zmienił się w ostatnich latach charakter otwieranych linii. Jeszcze kilka lat temu wyszukiwano pionowych wapiennych gładzi bez chwytów i stopni.

Natomiast obecnie trend się odwrócił i realizowane są, przynajmniej w moim przypadku, drogi przewieszone po względnie dobrych chwytach, gdzie trudnością nie jest przytrzymanie się chwytu, ale sam ruch z niego. Stały się z pewnością bardziej ściankowe, co powinno się wiązać wraz z ich wzrostem zainteresowania. Wszak większość woli zgiąć przyjemnie rączkę z dobrej klamki niż piąć łuki na dwójkach czy fakerach na śliskich stopniach. “Soczysty sprint” z pewnością nawiązuje do tego trendu.

Przypomnijmy, że w maju na Bibliotece Łukasz jako pierwszy przeszedł otwarty projekt Chuck VI.6/6+. Droga biegnie na Koniu, na lewo od Żółtej Ścianki.

A wcześniejsze autorskie linie Łukasza to:

Projektów Łukasz ma w zanadrzu jeszcze całkiem sporo…

Brunka

Źródła: info własne
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum