III Otwarte Dni Wspinania i I Memoriał Pawła Wyrwy

Już po raz trzeci gorąco Was zapraszamy na Otwarte Dni Wspinania organizowane przez Fundację Górską Echo oraz Portal Górski. Spotkanie odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2013 roku w Rzędkowicach na Jurze Krakowsko Częstochowskiej. W tym roku czeka na Was jeszcze więcej niespodzianek i atrakcji.

Zdecydowaliśmy się wspólnie z portalem wspinaczkowym Climb.pl upamiętnić osobę Pawła Wyrwy – jednego z najlepszych polskich wspinaczy skałkowych, który w wyniku bardzo ciężkiej choroby zmarł w wieku 32 lat. Dwa lata po tym tragicznym wydarzeniu chcielibyśmy zaprosić Was na I Memoriał Pawła Wyrwy, który odbędzie się w sobotę 22 czerwca w Rzędkowicach.

Podczas Otwartych Dni Wspinania będziecie mieli także okazję spotkać się z wytrawnym himalaistą, kierownikiem ostatniej zimowej wyprawy na Broad Peak – Krzysztofem Wielickim. O swoich najtrudniejszych skalnych przejściach opowie nam Łukasz Dudek, który poprowadzi dla Was prelekcję oraz praktyczne warsztaty w skałkach.

Jeżeli z kolei nie macie zbyt wiele wspólnego ze wspinaniem, ale zawsze chcieliście tego spróbować – zapraszamy na warsztaty "Wspinaczkowe ABC", które poprowadzi dla Was kadra instruktorska Szkoły Wspinania Vertical – Limits.

***

  • I Memoriał Pawła Wyrwy

W tym roku zdecydowaliśmy się wspólnie z portalem wspinaczkowym Climb.pl upamiętnić osobę Pawła Wyrwy – jednego z najlepszych polskich wspinaczy skałkowych, który w wyniku bardzo ciężkiej choroby zmarł 7 czerwca 2011 roku. Paweł miał 32 lata i pozwolił się nam poznać jako osoba, dla której wspinanie nigdy nie traciło na wartości i było jednym z głównych motorów działania.

Paweł był autorem bardzo wielu trudnych dróg na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i wielu równie trudnych prowadzeń na jego ulubionej Frankenjurze. Ale nie tylko. Siła i determinacja, z jaką pokonywał kolejne drogi w skałach, znalazła odzwierciedlenie także w codziennym życiu, kiedy to przyszło mu zmierzyć się z najpoważniejszym przeciwnikiem – nowotworem. Szala tej nierównej walki wielokrotnie była przeciągana na korzyść Pawła, jednak ostatecznie choroba zwyciężyła…

Tutaj znajdziecie wspomnienie o Pawle.

Dwa lata po tym tragicznym wydarzeniu zapraszamy Was na I Memoriał Pawła Wyrwy, który odbędzie się w dniu 22 czerwca w Rzędkowicach. Memoriał będzie miał formułę towarzyskich zawodów wspinaczkowych, których areną będą Skały Rzędkowickie i Podlesickie.

Już teraz możemy Wam zdradzić, że zawody te będą miały nową, mamy nadzieję ciekawą,  formułę i będą rozgrywane w dwóch osobnych kategoriach:                                             

  • Amatorzy – startują na drogach o trudnościach od II do VI.2   
  • Zawodnicy – startują na drogach o trudnościach od VI.1 do VI.5

W każdej kategorii będzie prowadzona klasyfikacja zespołów damskich, męskich i mieszanych. Wkrótce opublikujemy Regulamin Memoriału oraz wszelkie niezbędne informacje na temat zawodów, jednak już teraz zaznaczcie sobie tą datę w kalendarzu.

Zachęcamy Was także do zapisywania się na liście startowej Memoriału. Zapisy prowadzone są tutaj (przy zapisywaniu się konieczne jest podanie imienia i nazwiska swojego partnera na Memoriale).

***

  • Warsztaty Wspinaczkowe z Łukaszem Dudkiem oraz „Wspinaczkowe ABC”

W niedzielę 23 czerwca zapraszamy Was na praktyczne warsztaty wspinaczkowe. Pierwsze warsztaty poprowadzi nasz jeden z najlepszych wspinaczy skałkowych, Łukasz Dudek. Łukasz to absolutna ścisła czołówka polskiego wspinania sportowego. Jako pierwszy Polak przeszedł drogę o trudnościach 9a (Martin Krpan 9a, Słowenia, Osp, 2009). Aktualnie szczęśliwy ojciec i mąż, który nadal nadaje wysokie tempo polskiemu wspinaniu.


Łukasz Dudek (fot. climb.pl)

Z kolei na warsztaty „Wspinaczkowe ABC” zapraszamy osoby, które jeszcze nigdy nie próbowały wspinaczki i chciałyby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Kto może tego spróbować? Odpowiedź jest prosta – każdy! Mały i duży, młodszy i starszy :) Warsztaty poprowadzą instruktorzy Szkoły Wspinania VerticalLimits.

Udział w warsztatach, jak i całym spotkaniu jest bezpłatny – konieczne jest jedynie zapisanie się na listę uczestników poprzez formularz dostępny na naszej stronie.

Do zobaczenia na III Otwartych Dniach Wspinania! :)

Więcej informacji na temat poszczególnych elementów spotkania znajdziecie w programie i na odpowiednich podstronach.

Wojciech Karnaś
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum