14 maja 2013 09:06

Tym razem łupem Megosa pada słynna Corona

Alexander Megos nie zwalnia tempa. Po tym, jak w kwietniu rozwiązał stary projekt Christiana Bindhammera na Holzgauer Wand – który nazwał Classified i wycenił na 11/11+ (9a/a+), postanowił przetestować inny z ekstremów teutońskich lasów, autorstwa samego Markusa Bocka.


Alexander na “Wall Street” 11-, Krottenseer Forst
(fot. Jorgos Megos)

Efektem jest drugie powtórzenie słynnej Corony 11+, poprowadzonej przez Bocka jesienią 2006 roku na Schneiderloch (film, linia była projektem Andiego Hofmanna z 1993 roku). W 2009 roku drogę jako pierwszy powtórzył Adam Ondra, określając palczasty pasaż jako raczej łatwy w swoim stopniu.

To właśnie Corona, obok wspomnianej Classified Megosa i The Man That Follows z 2009 roku Markusa Bocka na Grüne Hölle, należy do ścisłej czołówki frankenjurajskich klasyków spod znaku 11+. Choć dla porządku dodajmy, że przy The Man… Adam Ondra (znów pierwsze powtórzenie należy do Czecha, 2011 rok) postawił mocne 11.

Teraz wypada tylko czekać na przystawienie się Megosa do The Man That Follows i skompletowanie przez niego “całej trójki jedenastek z plusem”. Bardzo prawdopodobne, że będziemy świadkiem kolejnego mocnego przejścia… tym bardziej, że latem Alexander wspina się ponoć tylko na Franken…

Brunka

Źródła: ukclimbing, frankenjura.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Ciekawe... [1]
    Sam jestem ciekaw,tym bardziej,że na Grunne Holle musi się akurat…

    14-05-2013
    Majkel