2 maja 2013 15:42

Turnia Adeptów czeka w Olsztynie

Pogoda zdecydowanie nie sprzyja przyjemnemu majówkowemu wspinaniu, ale prognozy dają nadzieję na poprawę od soboty. Być może wtedy warto wybrać się w okolicę Olsztyna, a konkretnie w rejon zamkowych skał, gdzie od lat działają wspinacze częstochowscy. Dzięki zaangażowaniu Artura Gumy Pierzchniaka możecie skorzystać z systematycznie uzupełnianego topo tego rejonu. Ostatnio Artur, który jest współtwórcą wielu nowych dróg, dodał wspólnie Mariuszem Szymankiem dwie linie na nieeksplorowanej do tej pory Turni Adeptów.


Turnia Adeptów, pełny opis w topo

Te dwie nowości, wytyczone jesienią ubiegłego roku, to Czas umierania VI.2 (R5+ST, nr 2 na rysunku), której autorem jest Mariusz oraz Czarne Chmury VI.1+ (R5+ST, nr 4 na rysunku), wspólny efekt prac Artura i Mariusza. Drogi zostały ubezpieczone z własnych funduszy autorów.


Artur Pierzchniak

Trzeba dodać, że Artur eksploruje i ubezpiecza drogi dla nas wspinaczy mimo bardzo poważnego urazu, którego doznał 7 lat temu w Tatrach. Jego partnerowi “wyjechał” punkt asekuracyjny i odpadł od ściany. Artur próbował go ratować odruchowo go łapiąc. Podczas tego wypadku ścięgna w ramieniu Artura zostały kompletnie pozrywane i ręki nie dało się odratować. Jedyną opcją odzyskania przez niego sprawności jest implantacja protezy. W zbiórkę funduszy na protezę dla Artura włączyła się Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego. Oczywiście zachęcamy wszystkich do wsparcia Artura w jego walce o powrót do zdrowia: Pomóżmy Arturowi Pierzchniakowi.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum