24 marca 2013 12:54

Sharma robi swoje – „La Dura Dura” powtórzona

Co się odwlecze, to nie uciecze… Chris Sharma poprowadził La Dura Dura. Projekt, który otworzył przed dwoma laty w Olianie i nad którym pracował wspólnie z Adamem Ondrą. Jak wiemy, Czech uprzedził Sharmę i poprowadził drogę na początku lutego tego roku, wyceniając linię na 9b+. Powstała jedna z dwóch najtrudniejszych dróg na świecie, obok Change 9b+ autorstwa Ondry w norweskim Flatanger (wg Czecha La Dura Dura jest nawet trudniejsza od Change).


Chris Sharma na „La Dura Dura” 9b+
(fot. instagram.com/chris_sharma)

Jedno jest pewne, swoim przejściem Amerykanin udowodnił, że nadal znajduje się na absolutnym topie sportowego wspinania i nie zamierza łatwo oddać pałeczki pierwszeństwa młodszemu koledze. Ondra i Sharma to zresztą wciąż niedościgniona dwójka wspinaczy. Przepaść między nimi i resztą światowej czołówki jest bardzo wyraźna, żeby nie powiedzieć ogromna…

Zanim pojawi się więcej szczegółów o przejściu, trochę statystyki. Poza La Dura Dura, Chris Sharma ma na swoim koncie aż sześć dróg w trudnościach 9b. Zaczął w 2008 roku od Jumbo Love w Clark Mountain. Pozostałe ekstremy padły już w Hiszpanii. Poniżej honorny zestaw tych naj… w wykonaniu amerykańskiego mistrza:

Brunka

Źródła: instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum