14 marca 2013 12:18

Nowy termin i zapisy na Bieg Ultra Granią Tatr

Już w poniedziałek 18 marca o godzinie 12 ruszą zapisy na pierwsze zawody ultra Bieg Granią Tatr. Po wielu dniach oczekiwania możemy ogłosić, że zawody odbędą się, ale w nowym terminie 17 sierpnia.

Trasa pozostaje bez zmian – z Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej przez Rakoń, Wołowiec do Hali Ornak, Czerwone Wierchy, Kasprowy, Halę Gąsienicową, Krzyżne, Dolinę Pięciu Stawów, Polanę Waksmundzką, Nosalową Przełęcz aż do mety w Kuźnicach: 70 km i 5000 m podbiegów. Takiego biegu w Polsce jeszcze nie było!


Kopa – Kasprowy Wierch

Limit na przebiegnięcie trasy wynosi 17h, a w zawodach mogą wystartować tylko osoby, które przebiegły bieg górski na minimalnym dystansie 25 km lub bieg na orientację (także w górach) 40 km. Każdy zawodnik musi nieść ze sobą wyposażenie obowiązkowe, m.in. folię NRC, czołówkę czy bandaż elastyczny, a na trasie będzie miał dostęp tylko do dwóch punktów odżywczych z napojami i przekąskami (Schroniska na Hali Ornak i Murowaniec).

Aby zapobiec przedłużeniu się zawodów do nocy, w trzech punktach ustanowiono limity czasowe, po których przekroczeniu nie można kontynuować biegu. Ci, którzy przybiegną na metę, zostaną uhonorowani medalami i koszulkami “finiszera”.

Start zawodów nastąpi między 4 a 4.30 rano, w czterech grupach 50-osobowych na terenie Wspólnoty 8 Wsi. Wiosną przygotujemy informacje dla kibiców – w które miejsca na szlaku zalecamy wyjście i o której godzinie. Przypominamy, że na terenie TPN nie wolno przebywać po zmroku. Wkrótce rozpoczniemy także nabór wolontariuszy i mamy nadzieję, że znajdzie się wśród nich wielu biegaczy z całej Polski, którzy z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w zawodach.

Miło nam poinformować, że opiekę medialną nad zawodami objęły portale Bieganie.pl,  Trail.pl, wspinanie.pl oraz redakcja Teleexpressu, a sponsorem generalnym biegu jest Lotto.

W trakcie trwania zawodów w Internecie będzie dostępna mapa trasy, na której na żywo będzie można śledzić pozycję kilkunastu wybranych zawodników i zawodniczek. Dzięki nadajnikom GPS przebieg ich trasy będzie widoczny także dla tych, którzy nie będą mogli dotrzeć do Zakopanego.


Przebieg i profil trasy

Zawody odbędą się przy współpracy z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Zapraszamy do kibicowania i do zobaczenia w Tatrach.

Więcej informacji, w tym regulamin  na stronie www.graniatatr.pl.

Monika Strojny
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum