30 marca 2013 16:33

Błyskawiczny Alexander Megos – zabrakło 2 ruchów do flasha na La Rambla 9a+

Alexander Megos kuje żelazo póki gorące i po pierwszym światowym OS na 9a uderzył flashem na 9a+! Za cel obrał legendarną La Ramblę (Siurana, Hiszpania), a patentów udzielał mu jego kolega i krajan Feliks Neumärker.

Podejście do kolejnego przełomowego przejścia wypadło bardzo dobrze, bowiem Megosowi zabrakło dwóch ruchów, by skończyć drogę. Zaledwie chwilę później poprowadził La Ramblę w drugiej próbie! A warto dodać, że to zarazem najtrudniejsza poprowadzona przez niego droga!


Alexander Megos
(fot. Matthias Keller / www.bergleben.de)

Megos przejściem Estado critico już przeszedł do historii wspinaczki sportowej, ale wydaje się, że to dopiero początek… Warto w tym miejscu oddać głos Daniemu Fuertesowi, który był świadkiem przejścia La Rambla:

Wystarczy powiedzieć, że miałem szczęście, aby zobaczyć ten pokaz na żywo i nigdy w życiu widziałem, żeby ktoś wspinał się tak płynnie i z taką łatwością. A wspinam się od wielu lat i widziałem wielu świetnych zawodników. To, co widziałem wczoraj było naprawdę imponujące, Megos może stać się jednym z największych w historii.

Alexander Megos, Estado critico
Megos na „Estado critico” 9a

No i na koniec La Rambla w wykonaniu Enzo Oddo:

Mysza

Źródła: 8a.nu, Dani Fuertes
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum