4 lutego 2013 11:52

Trango Tower po polsku na filmie

W dniach 18-19 sierpnia ubiegłego roku zespół Maciek Ciesielski, Łukasz Mirowski i Mariusz Serda wspiął się na Nameless Trango Tower 6251m przechodząc nową kombinację. To jedno z ciekawszych polskich przejść ubiegłego sezonu, teraz możemy zobaczyć krótki film z tej wspinaczki.


Trango Tower (fot. arch. Maciek Ciesielski)

Przebyta linia to połączenie dolnych wyciągów Drogi Słoweńskiej i górnych Enternal Flame. Została pokonana, mimo kiepskich warunków, w większości klasycznie, a wytyczony wariant łączący otwiera innym zespołom furtkę do wyjścia na Trango, także przy gorszych warunkach. Oto opis stylu przejścia z raportu do PZA:

Pokonana przez nas linia posiada według topo 30 wyciągów (21 z „Drogi Słoweńskiej”, jeden nasz trawers, osiem wyciągów z drogi „Eternal Flame”). My ją pokonaliśmy 25 wyciągami.

Pierwsze osiem wyciągów pokonaliśmy w pierwszej próbie (Maciek znał je ze swojej próby sprzed 6 lat, wtedy pierwsze 3 prowadził, pozostałe jumarował, w tym roku przeszedł je w pierwszej próbie). Z kolejnych 13., 12. pokonaliśmy w stylu OS, a jeden 1xAF. Kolejne dwa w stylu C1, kolejne dwa w stylu AF, a kolejne cztery klasycznie.

Film powstał dla Arc’teryxa, który wsparł wyprawę sprzętowo.

Wyprawa była w dużej mierze sfinansowana przez dotację otrzymaną z Polskiego Związku Alpinizmu oraz z Fundacji im. Jerzego Kukuczki.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum