21 lutego 2013 11:42

Hueco Tanks i 3 x 8A+ dla Melissy Le Nevé

Rozpędza się Melissa Le Nevé (adidas). Francuzka przeszła w Hueco Tanks trzy problemy cenione na 8A+. Padły; Tequila Sunrise, Barefoot on Sacred Ground i Diaphanous Sea. W sumie ma w dorobku sześć takich przystawek, pozostałe zrobiła w Rocklands.


Melissa Le Nevé (fot. Anna Piunowa / mountain.ru)

Już w ubiegłym roku Francuzka pokazała, że ma ochotę podziałać więcej poza panelem. Do nie tak dawna znana była głównie ze startów w Pucharze Świata i w imprezach rangi mistrzowskiej – notabene występów bardzo dobrych. Ostatni PŚ w boulderingu kończyła na 6. miejscu (ex aequo z Niemką Juliane Wurm), w 2011 roku była 4. w rankingu.

Zaskoczeniem było poprowadzenie przez Le Nevé w listopadzie ubiegłego roku w Red River Gorge dwóch pasaży 5.14c/8c+ (tych zaskoczeń było zresztą w Red River zeszłej jesieni dużo więcej). Przeszła wówczas 50 Words for Pump i Southern Smoke, obie linie biegną ścianą sektora Bob Marley. Do tego dodała jeszcze świetny onsajt na Ultra Perm 5.13d/8b.


Na50 Words for Pump” (fot. Aurelien Tixiér)

A wracając do kobiecego boulderingu na świecie. Rekord należy od ubiegłego roku do Japonki Tomoka Ogawa. 34-latka po trzech latach pracy pokonała Catharsis 8B+ Koyamady w Shiobara.

Kilka pań ma na koncie problemy 8B. Najlepsza w tej grupie jest młodziutka Ashima Shiraishi (lat 11) z trzema “ósemkami B” – Steady Plums direct w Topside, Crown of Aragon w Hueco Tanks i Fragile Steps w Rocklands. Po jednej tak trudnej przystawce mają: Angie Payne (The Automator, Lower Chaos Canyon), Anna Stöhr (The Riverbed, Magic Wood) i Dorothea Karalus (Fragile Steps, Rocklands).

Brunka

Źródła: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum