11 stycznia 2013 10:04

Pomóżmy Arturowi Pierzchniakowi

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego włącza się aktywnie w zbiórkę środków finansowych potrzebnych do zakupu protezy dla wspinacza Artura Pierzchniaka.

Artur Pierzchniak

Artur Pierzchniak

Artur był bardzo dobrym wspinaczem, wychowanym na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. 7 lat temu wspinał się w Tatrach, jego partnerowi “wyjechał” punkt asekuracyjny i odpadł od ściany. Artur próbował go ratować odruchowo go łapiąc. Podczas tego wypadku ścięgna w ramieniu Artura zostały kompletnie pozrywane i ręki nie dało się odratować. Jedyną opcją odzyskania przez niego sprawności jest implantacja protezy.

“Głównie zajmuję się montażem punktów asekuracyjnych w skałkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej jako wolontariusz. Doskonale orientuję się, że jakikolwiek postęp poprawy, rokują jedynie operacje w drogich klinikach zachodnich” – mówi Artur.

“Przez te kilka lat zrozumiałem, że przeszczepy ścięgien zbyt wiele nie pomogą. Ewentualnie w minimalnym stopniu. Dlatego w naszych czasach obecnej techniki, wybieram opcję protezy. Są one wszechstronnie sprawne w dziedzinie ruchowej i sprawności ciała. Generalnie orientuję się jak ogromnie kosztowne są takie techniczne protezy i związane z tym zabiegi operacyjne. Z tej racji, jak dla mnie, jest to niesamowicie drogie finansowo” – dodaje.

Wpłat na zakup protezy dla Artura można dokonać w każdej chwili przez stronę naszej Fundacji, klikając w link: http://www.fundacjakukuczki.pl//pages/darowizna.php, a następnie wybierając wśród celów: “pomoc Arturowi Pierchniakowi”. Dla Artura można również przekazać 1% swojego podatku za 2012 rok.

Patrycja Konopka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Pomoc Arturowi [16]
    Niewielka darowizna poszła. Życzę udanej operacji i powrotu do wspinania

    11-01-2013
    chmiello