27 stycznia 2013 13:41

Climbers Against Cancer – akcja społeczna środowiska wspinaczkowego

14 miesięcy temu John Ellison dowiedział się, że jest nieuleczalnie chory na raka. Jego reakcja na tak trudną wiadomość była nietypowa – "postanowiłem nastawić się pozytywnie i być szczęśliwy". Efektem tego pozytywnego myślenia jest akcja społeczna Climbers Against Cancer, która błyskawicznie rozprzestrzenia się w społeczności wspinaczkowej.


Shauna Coxsey, Tom Randall, John Ellison, Alex Puccio, Andy Turner i Pete Whittaker

Celem akcji Climbers Against Cancer (CAC) jest przede wszystkim zwiększenie świadomości tej choroby wśród społeczności wspinaczkowej, a zebrane fundusze będą przekazywane ośrodkom medycznym prowadzącym badania nad rakiem.

John Ellison
Inicjator akcji John Ellison

Jak mówi Ellison w wywiadzie dla Planetmountain, idea CAC powstała na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Paryżu:

Siedziałem wśród przyjaciół z całego świata, wspinaczy, trenerów, działaczy, route setterów. Wszyscy byli w jednym miejscu, z różnych krajów, różnych kultur, mówiący różnymi językami, ale wszyscy byli przyjaciółmi. Kibicowali sobie nawzajem niezależnie od narodowości, ciesząc się za każdym razem, gdy ktoś zrobił drogę lub boulder. Prawie jak wielka rodzina, byliśmy razem pod jednym sztandarem wspierając sport, który kochamy!

Wspinanie to wyjątkowy sport. Jak żaden inny! To był ten moment, kiedy zdałem sobie sprawę, że mamy jako grupa przyjaciół wiele do zaoferowania. Wtedy powstał CAC!

Do akcji przyłączyło się już wielu znanych wspinaczy, wystarczy wymienić kilka nazwisk: Alex Puccio, Shauna Coxsey, Andy Turner, Pete Whittaker i Tom Randall. Jednak ta lista jest znacznie szersza, wystarczy rzucić okiem na poniższe zdjęcie:


Na zdjęciu m.in. Daila Oljeda, Chris Sharma, Sasha DiGiulian, Gaz Parry, Joe Kinder

Fundusze zbierane są głównie dzięki sprzedaży koszulek, które można kupić na oficjalnej stronie CAC (climbersagainstcancer.org) oraz na ścianach wspinaczkowych w Wielkiej Brytanii.

Akcję aktywnie wsparł też Łukasz Warzecha (LWimages Studio). To on jest autorem zdjęć do kampanii CAC.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum