23 listopada 2012 16:58

Zmarł Janusz Nabrdalik

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Dzisiaj odszedł od nas Janusz Nabrdalik. Janusz zmarł po klikumiesięcznej, ciężkiej chorobie. A jeszcze niedawno można było go spotkać uśmiechniętego w skałach…


Janusz Nabrdalik w Lądku Zdroju – 2004 rok
(fot. Janusz Kurczab)

Wspinacz skalny, himalaista – na swoim koncie miał wspinaczki w Tatrach, Dolomitach (jego najbardziej ulubionych górach), Alpach, górach Szkocji i w Anglii. Był na dwóch ekspedycjach w Himalajach – Ganesh II i na południowej ścianie Lhotse.

Ze wspinaniem był związany 40 lat – swoją pasję łączył z pracą. Markę firmy Lhotse zna z pewnością większość wspinaczy w Polsce. Trudno znaleźć kogoś, kto nie wspinał się w uprzężach, które Janusz produkował od końca lat 80. W ich projektowanie wkładał całe swoje doświadczenie górskie i pasję.

Zapytany o granicę wieku we wspinaniu, w wywiadzie opublikowanym w Brytanie w 1996 roku tak odpowiedział Darkowi Królowi:

Nie ma takiej. Ja nie zamierzam przestać się wspinać. Nie wyznaczam sobie jakichś celów sportowych, ale zawsze mam wiele do przewspinania i zawsze odnajduję w tym wiele radości…

Pogrążona w głębokim żalu Redakcja

Źródła: KW Katowice

Wkrótce podamy szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowych.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Do zobaczenia po drugiej stronie grani [106]
    http://www.kw.katowice.pl/node/519 [']

    23-11-2012
    bodziu