XIII Karkonoskie Dni Lajtowe już 9 listopada

W dniach od 9 do 11 listopada odbędzie się wielkie święto wszystkich miłośników gór. Właśnie wtedy w Karpaczu w Hotelu Gołębiewski rozpocznie się trzynasta z kolei edycja „Dni Lajtowych” organizowanych przez Polski Klub Alpejski.

W czasie trwania festiwalu wielbiciele gór będą mogli obejrzeć filmy poświęcone tematyce górskiej, wysłuchać relacji z niezwykle interesujących wypraw oraz spotkać się i
podyskutować z elitą polskiego i światowego alpinizmu oraz z wielkimi gwiazdami sceny wspinaczkowej.

Do tej pory gośćmi Dni Lajtowych były prawdziwe alpinistyczne perełki jak Reinhold Messner, Simone Moro, Silvio Mondinelli, Edurne Pasaban czy Albert Leichfried. Z Polski imprezę odwiedziła m.in. nasza czołowa himalaistka Kinga
Baranowska.

W tym roku główną gwiazdą naszego festiwalu będzie człowiek, który po mimo młodego wieku już zdążył wpisać się do kanonu legend światowej wspinaczki – DAVID LAMA!

W piątkowe popołudnie, tuż po uroczystym otwarciu, festiwal rozpocznie prezentacja Piotra Snopczyńskiego, zaraz po nim usłyszymy górskie opowieści z ust Grzegorza Chwoły, a następnie, kończąc pierwszy dzień festiwalu wystąpi Fredrik Sträng.

Sobotę rozpoczniemy od pokazów przygotowanych przez naszych klubowych kolegów, zawierających m.in. relacje z ich niezapomnianych wypraw w najwyższe góry świata.

Następnie czekają nas prezentacje polskich alpinistycznych gwiazd, w czasie których m.in. Filip Pawluśkiewicz opowie o swojej przygodzie z Mount Logan, Wojciech Kukuczka
zda relację ze swojej tegorocznej wyprawy na Mount Everest, Przemysław Piasecki przypomni chwile, w których wszedł na K2 po raz pierwszy drogą „Magic Line”, a zaraz po nim wystąpi Adam Bielecki, który również opowie – tyle, że o swoim – tegorocznym wejściu na K2.

Natomiast na dopełnienie naszej sobotniej górskiej uczty wystąpi sam David Lama, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać.

Niedziela to dzień, w którym nasze festiwalowe napięcie sięgnie zenitu, bo tuż po pokazach klubowych, czeka nas opowieść o Trango Tower Doda Kopolda, po nim wystąpi Denis Urubko, chcący podzielić się relacjami ze swoich wypraw w Tian-Shan i Himalaje, a następnie historia, na którą wszyscy czekają, czyli „Zimowy szturm na GI” Adama Bieleckiego.

Więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy: www.dnilajtowe.pl.

Wszystkich miłośników górskich wędrówek gorąco zapraszamy na nasze tegoroczne Dni Lajtowe! Żywimy nadzieję, że dopiszecie i tym razem!

Łukasz Mucha
Polski Klub Alpejski

Patronat nad imprezą objęło wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum