6 listopada 2012 13:33

W Gémozac rozegrano pierwsze Mistrzostwa Europy Juniorów. Złoto w czasówkach wywalczyła Patrycja Chudziak

W dniach 2-4 listopada rozegrano po raz pierwszy Mistrzostwa Europy Juniorów. Gospodarzem było francuskie miasto Gémozac, do którego zjechało ponad 300 młodych wspinaczy – specjalistów w prowadzeniu i czasówkach. Pod względem frekwencji zdecydowanie królowali zawodnicy w pierwszej konkurencji.

(fot. C. Loury / planetgrimpe.com)

Nasi reprezentanci tradycyjnie najlepiej spisali się w czasówkach, w których zajęliśmy trzy miejsca na podium. Najmocniejszy występ odnotowała nasza najmłodsza juniorka Patrycja Chudziak, która wywalczyła złoto pokonując w finale Francuzkę Aurelię Sarrison (czasem 6.75 do 7.09). W tej samej grupie Kasia Kwiatkowska zajęła 13. miejsce.

Dobrze wystartowała we Francji również Aleksandra Rudzińska, plasując się w Juniorkach A na 3. miejscu, Karina Mirosław kończyła biegi na 5. pozycji. W Juniorkach A 10. i 11. miejsce wywalczyły odpowiednio Iza Janis i Anna Brożek.

Wśród naszych młodych panów najlepiej spisał się Marcin Dzieński, zdobywając brąz w Juniorach. Rafał Halasa był 7. W Juniorach A wystartowało aż czterech polskich biegaczy – Karol Denis (9), Kuba Kozłowski (10), Jacek Kaczanowski (12) i Michał Lewicki (15). W najmłodszej kategorii 12. był Igor Fojcik, a 15. Mikołaj Wróblewski.