29 listopada 2012 10:31

Christian Bindhammer wytycza Iron Dome 9a w Allgäu

W bawarskim Allgäu aktywnie działa Christian Bindhammer. Efektem eksploracyjnych wysiłków 36-letniego Niemca jest powstanie drogi Iron Dome, wycenionej na 9a.


Christian Bindhammer na "Iron Dome" 9a
(fot. Maxi Klaus)

To ponoć bardzo “kapryśny” pasaż. Kluczem do sukcesu są przede wszystkim optymalne warunki (czyli nie za ciepło) i mocna skóra. Charakter drogi – ostre, zdzierające skórę krawądki – powoduje, że można oddać jedynie kilka prób dziennie (wg autora ze trzy, nie więcej).

O nowych drogach w Allgäu najpewniej jeszcze usłyszymy. Iron Dome to bowiem pierwszy z pomysłów Bindhammera w rejonie. Niemiec już zaczął prace nad kolejnym projektem, ponoć trudniejszym niż wspomniana Iron Dome. Termin realizacji – przyszła wiosna(?).  


Jeszcze jedno ujęcie z "Iron Dome" (fot. Maxi Klaus)

Przez lata na koncie niemieckiego wspinacza nazbierało się wiele skalnych ekstremów (równolegle zaliczał bardzo dobre występy na zawodniczych arenach). Z tych najgłośniejszych…

W 2002 roku przechodzi Ground Zero 9a we włoskim Tetto di Sarre. Rok później powtarza frankenjurajski klasyk Action Directe. W tym samym sezonie z bratem Andreasem rozwiązuje projekt Gerharda Hörhagera w Eremo di San Paolo – Zauberfee 8c+, uchodzącą wówczas za jedną z najtrudniejszych włoskich dróg. Dwa lata później robi pierwsze przejście Big Hammer 9a w austriackim Pinswang, pokonuje też KinematiX 9a w Gorges du Loup autorstwa Andreasa. Latem 2008 roku znów wspólnie z bratem świętuje sukces na Hadesie 9a w Nassereith – najpierw do łańcucha wpina się Andreas, cztery dni później Christian.

Brunka

Źródła: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum