16 października 2012 15:43

Szczyt IMS 2012 w Południowym Tyrolu

Otoczony przez malownicze Dolomity Południowy Tyrol/Südtirol, a zwłaszcza miasto Bressanone/Brixen, w dniach od 20 do 27 października 2012 po raz kolejny stanie się miejscem spotkań międzynarodowej sławy wspinaczy, alpinistów oraz miłośników gór. Międzynarodowy Szczyt Górski (IMS), którego przewodnim tematem są góry i alpinizm w wielu odsłonach, co roku przyciąga do Południowego Tyrolu wiernych miłośników wspinaczki.

International Mountain Summit to jedna z największych imprez świata górskiego. Co roku podczas dyskusji są poruszane i analizowane mniej lub bardziej kontrowersyjne, lecz istotne, tematy. Wymiana opinii, doświadczeń i pomysłów pomiędzy entuzjastami wspinaczki i profesjonalnymi alpinistami jest inspiracją dla wszystkich związanych z tą dziedziną sportu.

Tym razem podczas imprezy będzie można spotkać światowej sławy wspinaczy i alpinistów takich. Do Tyrolu przyjadą: Gerlinde Kaltenbrunner, Ralf Dujmovits, Josune Breziartu, Rikar Otegui, Herve i Marco Barmasse, Toni Lamprecht, Steve Swenson, Franz Lang, Florian and Martin Riegler, Nicolas i Olivier Favresse, Tamara Lunger, Armin Holzer, Paul Guschelbauer, Eneko i Iker Pou, Asier Izagirre, Edurne Pasaban i Reinhold Messner. Wspinacze, zawsze gotowi do poszukiwania ekstremalnych wrażeń, podzielą się z publicznością swoimi doświadczeniami podczas specjalnie zorganizowanych wykładów.

Skrót z zeszłorocznej edycji, będącej jednocześnie zapowiedzią tegorocznego wydarzenia:

Jak co roku program tegorocznego szczytu poza serią wystąpień, wykładów i dyskusji, obfituje w wiele atrakcji m.in.:

  • IMS Walk, czyli wspólna wyprawa w towarzystwie największych sław wspinaczki. Będzie to doskonała okazja do rozmowy ze znanymi himalaistami i alpinistami z całego świata oraz do poznania pięknych tras w Dolomitach, wpisanych w czerwcu 2009 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Naturalnego UNESCO. Na You Tube można obejrzeć wyprawy z ostatnich lat np. wyprawę z Reinholdem Messnerem.

  • IMS Film, festiwal, podczas którego prezentowane będą wybrane filmy zaliczane do klasyki kina oraz reportaże o tematyce górskiej, które pozwolą z bliska przyjrzeć się oraz doświadczyć fascynacji krajobrazem górskim.
  • ASV Boulder days, podczas których zawodowcy i amatorzy będą mogli powspinać się na ściance, uczestnicząc w zawodach, programach instruktażowych i rodzinnych eventach. Jest to część Szczytu, kiedy chętni mogą sprawdzić swoje umiejętności.
  • IMS Photo Contest 2012, konkurs fotograficzny zorganizowany przez IMS. 20 października zostaną nagrodzone najlepsze z nadesłanych prac, zaś do 27 października wszystkie prace są wystawione w Bressanone.

Motto Międzynarodowego Szczytu Górskiego to słowo „blisko” w trzech językach: angielskim, niemieckim i włoskim, czyli „nearnahe.vicino”, które nawiązuje do bliskiego kontaktu człowieka z przyrodą.

Więcej informacji oraz zdjęcia na stronach:

www.suedtirol.info
www.ims.bz/en
www.facebook.com/poludniowytyrol
www.facebook.com/IMS.International.Mountain.Summit

Anna Ginter

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum