12 października 2012 15:49

Po nitce do kłębka – 60-letni Francisco Marín prowadzi Geminis 8b+

Jakieś dwa lata temu pisaliśmy o Francisco Novato Marínie. Nazwisko doskonale znane, ale dotąd głównie za sprawą sportowych osiągnięć Edu Marina, syna Francisco (chwilowo Edu od wspinania odpoczywa lecząc kontuzję, jakiej nabawił się podczas Mistrzostw Świata w Paryżu). Tymczasem bohaterem tego sezonu jest sam Francisco, który w wieku 60 lat poprowadził Geminis 8b+ w Rodellar.


Ojciec i syn – po poprowadzeniu przez Edu Pengim Penjam 8c OS w St. Miquel del Fai, maj 2012 (fot. Dario Rodriguez / desnivel.com)

Jeśli spojrzeć na ostatnie wspinaczkowe lata w wykonaniu Francisco Marína, okazuje się, że Geminis paść musiało i nie ma w tym żadnego przypadku. Już w 2010 roku Hiszpan po zrobieniu Botanics 8b/b+ zapowiadał prace nad klasykiem rejonu. Ostatecznie pracował nad drogą 1,5 roku, a szczęśliwy okazał się dzień 24 września.

Tak naprawdę każda poprzedzająca Geminis linia, zrobiona przez Francisco, była kolejnym szczebelkiem w „ósemkowej” drabince Hiszpana. Przed Geminis padł wspomniany Botanics (2010), wcześniej Espíritu rebelde 8b, a jeszcze wcześniej Corredor de la muerte 8a. Tą ostatnią Marín zrobił w wieku 52 lat…

Jeśli wierzyć zapowiedziom 60-latka, kolejna będzie „ósemka c”. Patrząc na wytrwałość, motywację i nieopuszczający go humor, pewnie za jakiś czas o kolejnym rekordzie w wykonaniu Francisco napiszemy.

Tymczasem film z przejścia Geminis w wykonaniu głowy rodziny:

Brunka

Źródła: desnivel
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum