26 września 2012 16:06

Puff! Puff! Marcina Bergera

Nie tak dawno pisaliśmy o mocnych przejściach Marcina Bergera w Szwajcarii, gdy teraz forma szykowana na zagraniczne ekstremy znalazła ujście również na rodzimym podwórku.

Marcinowi udało się, po prawie półtora roku, przedłużyć swoją autorską kombinację na Kamieniu Michniowskim o kilka dodatkowych przechwytów, by w ten sposób stworzyć nieco koncepcyjny, lecz niewątpliwie ekstremalnie trudny boulder – “Puff! Puff!” o wycenie (a jakżeby inaczej) 8B !

Jak pisze Marcin: “Szybko okazało się, że taki start, choć sam w sobie nietrudny, zabiera wszystko co potrzebne do zadania choć jednego ruchu na ‘Puff the magic dragon'”, a trzeba pamiętać, że owa przystawka koncentruje się na dwóch niezwykle masywnych przechwytach, na których z pewnością trzeba być “świeżym”.


Marcin Berger “Puff the magic dragon” 8A+ (fot. M. Gajewski)

Jeszcze raz przytoczmy słowa Marcina, które najlepiej obrazują, z czym mamy do czynienia: “Trawers ma około 18 ruchów i trudności w okolicy 8B, charakter jest mieszany – wytrzymałościowy ze względu na ciąg i siłowy ze względu na kruskowe dwa ruchy. Bardzo się cieszę, bo dla mnie to był prawdziwy next level”.

Marcin nie byłby sobą, gdyby nie uwiecznił się na filmiku, z którego, z pomocą programów graficznych, próbował usunąć wciskającego się w kadr spotera, jako że bohater może być tylko jeden. Warto też zwrócić uwagę na słowa padające w ostatnich sekundach i oddające sens (czy raczej bezsens) tego całego działania, któremu nieopatrznie się oddajemy. Niemniej gratulacje !

Maciek “Lesser” Gajewski
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Wyczyścić kruski ! [1]
    Ale czy wtedy bulder zachowa swój siłowy charakter ?

    26-09-2012
    rocko