7 września 2012 13:49

Francuskie ostatki Alexa Raczyńskiego

Do udanych zaliczy mijające wakacje Alex Raczyński (Black Diamond, Evolv, Prorock, AKG Łódź, Woodpecker Łódź). I to nie tylko z racji poprowadzenia swojej drugiej 9a – Abysse w Gorge du Loup*. Lista dróg pokonanych przez Polaka w Déversé jest znacznie dłuższa, a ostatnie akcenty to między innymi dwie linie 8c+ i 8c.

Alexowi udało się przejść jednego dnia Ultimate Sacrifice 8c+ i 7pm Jp Show 8c. Dwie drogi zupełnie różne w charakterze.


Alex w kluczowym przechwycie na "7pm Jp Show"
(fot. Romane Cecchi)

Pierwsza wytrzymałościowa (w części kuta), stanowiąca kombinację autorstwa Axela Franco – łączy New power generation 8b i Last soul sacrifice 8c (tą ostatnią 18-latek przeszedł wcześniej tego lata). “Żaden z pojedynczych ruchów mnie nie zatrzymał, ale spadłem kilka razy zupełnie spompowany z samego topu (…)” – pisze Alex. Natomiast 7pm Jp Show 8c to już zupełnie inna bajka – krótka, boulderowa i w pełni naturalna.

Szerzej swoje wakacje Alex Raczyński podsumowuje na swoim blogu.

*Abysse 9a to linia Alexa Chabota z 2006 roku. W sumie 20 metrów wspinania po kaloryferze, w dużym przewieszeniu sektora Déversé. To zarazem druga 9a w dorobku Alexa Raczyńskiego, po ubiegłorocznej San Ku Kai w rejonie Entraygues (region Hautes Alpes).

Brunka

Źródła: alexraczynski.wordpress.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum