10 lipca 2012 13:26

„The Meltdown” – brytyjska królowa „slabów”

Rok po powtórzeniu The Bing Bang 9a w Lower Pen Trwyn James McHaffie pokonał inny słynny walijski projekt The Meltdown, znajdujący się w Twll Mawr, niedaleko Llanberis (północna Walia).

James McHaffie na "The Meltdown" 9a(?) (fot. Jack Geldard)

James McHaffie na „The Meltdown” 9a(?)
(fot. Jack Geldard)

Już samo przejście The Bing Bang stało się wydarzeniem na brytyjskiej scenie. McHaffie zrobił bowiem pierwsze powtórzenie drogi po 15 latach[!]. W 1996 roku jako pierwszy przeszedł ją Neil Carson, a sama linia zyskała miano najtrudniejszej w Walii. James przygotowywał się do niej bardzo skrupulatnie, robiąc niezliczone serie podciągnięć i sesji na chwytotablicy. Podobny reżim treningowy przyjął w czasie przygotowań do The Meltdown, choć akurat ta droga to typowo płytowa propozycja…

The Meltdown wytyczył i obił Johnny Dawes. Nie udało mu się jednak przejść projektu, mimo że w tym czasie wspinał się Walli wyjątkowo często. Jasne było, że jeśli ktoś wreszcie projekt poprowadzi, narodzi się jedna z najtrudniejszych tego typu dróg na Wyspach. 9 lipca z The Meltdown poradził sobie McHaffie. Trudności wycenił na 8c+ lub 9a.

Brunka

Źródła: ukclimbing.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum