9 lipca 2012 09:09

Adam Ondra już we Flatanger i pierwszy onsajt na Eye of Odine 8c+

Z małego znanego miejsca norweskie Flatanger staje się powoli centrum europejskiego wspinania. Wkrótce będzie tu najpewniej jeszcze tłoczniej, bowiem do rejonu dojechał już zapowiadany Adam Ondra, który dla popularyzacji tego miejsca może zrobić bardzo wiele. Dotarł w towarzystwie zaufanego filmowca Petra Pavlíčka, przygotowującego kolejny (po chwalonym The wizard’s apprentice ) film o fenomenalnym Czechu.

Rezydujący od dłuższego czasu w jaskini Hanshallaren Magnus Midtboe, Dani Andrada i Ethan Pringle liczyli się pewnie z tym, że wizyta Adama automatycznie oznaczać będzie weryfikację nowości. Co prawda komentarzy do przejść jeszcze nie znamy, niemniej już wiadomo, że powstała niedawno Eye of Odine 8c+ (autorskie przejście należy do Pringle’a) doczekała się pierwszego prowadzenia w stylu OS. Który to już w wykonaniu onsajt w tych trudnościach Ondry? Trudno zliczyć…


Ethan Pringle na "Eye of Odine" 8c+ (fot. ethanpringle.com)

Ondra wytyczył również pierwszą własną drogę we Flatanger. Na razie wiadomo, że oscyluje w trudnościach 9a+. Wkrótce więcej szczegółów i zdjęcia z przejścia, w przyszłości również film. Nowości będzie dużo więcej, co zapowiada zresztą sam Czech, przy okazji wystawiając laurkę Flatanger:

Mógłbym wracać tu przez następne 10 lat. To świetny cel na lato. Wspinanie w jaskini to wybornej jakości skała i przechwyty, jakie może możemy znaleźć na najlepszych boulderach w Zillertalu. Myślę nad obiciem tu następnych, trudniejszych linii, ale może najpierw sprawdzę potencjał kilku innych jaskiń w rejonie.

W pobliżu gigantycznej Hanshallaren jest przynajmniej jeszcze siedem(?) jaskiń. A więc pole do popisu dla eksploratorów naprawdę wielkie…

Brunka

Źródła: 8a.nu

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum