13 lipca 2012 12:47

Adam Ondra i jego Thor’s Hammer 9a+. Wcześniej pada jeszcze Blood Redemption 8C (8B+)

Przy okazji onsajtów Adama Ondry we Flatanger wspominaliśmy również o jego autorskiej drodze w jaskini Hanshellaren.


Czech z kompletem ekspresów tuż przed przejściem
"Nordic Flower" 8c+ OS (fot. Miroslav Minarik)

Wiadomo już, że linia nosi nazwę Thor’s Hammer, ma trudności 9a+ i powstała z połączenia dwóch odcinków większego, wielowyciągowego projektu Magnusa Midtboe. W sumie wyszło 55 metrów wspinania, o których Czech mówi – “mogłoby to być łatwe 9b, ale poszło mi raczej szybko, udało mi się znaleźć lepsze patenty niż te, które wymyślił Magnus”.

Zanim jeszcze Ondra dotarł do Flatanger zatrzymał się na krótką sesję boulderową w Martre. Zainteresował go problem Magnusa Midtboe na Gjeddehenget, wytyczony we wrześniu 2010 roku. Powstało wówczas Blood Redemption, odważnie wycenione przez Norwega na 8C, a stanowiące wersję z siedzenia do istniejącego Gjeddehenget (cztery dodatkowe przechwyty). Notabene Magnus było wówczas świeżo po zrobieniu swojego topu z liną, Ali Hulk extension w wersji SD 9b w Ali Babie (Rodellar).

Próby Czecha na większości projektów kończą się najczęściej sukcesem. Tak było i w tym przypadku. Po kilku godzinach próbowania w deszczu Blood Redemption padło, co oznacza jednocześnie dopiero pierwsze powtórzenie problemu. Przy okazji 19-latek zweryfikował trudności do 8B+, co może wynikać z faktu, że przeszedł start innym patentem niż autor.

Poniżej na filmie Blood Redemption w autorskim wykonaniu:

Brunka

Źródła: ukclimbing

Tagi:



  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum