27 czerwca 2012 10:09

Kolejna jurajska zagadka rozwiązania – Łukasz Dudek powtarza Sen Astralny

Łukasz Dudek (The North Face, Rock Pillars, Ocun, 8a.pl) poszedł za ciosem i po wizycie na Pochylcu przeniósł się do Podlesic, gdzie poprowadził jedną z dróg należących do “wielkiej czwórki” Rafała Moucki – Sen Astralny na Wodnej Skale, w Podlesicach. Tym samym w ciągu zaledwie kilku miesięcy przejść doczekały się aż dwie rafałowe drogi (po majowej Arachnofobii Michała Jagielskiego), które przez lata czekały na pierwsze powtórzenia!  


Łukasz na "Made in Poland" VI.8, Podzamcze 2010
(fot. Adam Kokot)

Łukasz po przejściu Snu Astralnego powiedział, że trudności sięgają VI.7+ lub bardzo mocnego VI.7. Powoli weryfikują się więc trudności dróg Rafała. Przypomnijmy, że VI.8 Rafał przypisał właściwie Pandemonium (2001), natomiast pozostałych dróg już nie wyceniał (Arachnofobii 2002, Snu Astralnego 2003 i Mental Terror 2004). Mimo to uchodziły za najtrudniejsze linie w naszych skałach i coraz głośniej mówiło się o nich jako o “sześć ósemkach”.

Jeszcze w maju tego roku Łukasz poprowadził Krzyk wapienia VI.5+, który stanowi większą część Snu Astralnego:

Od razu rozpocząłem prace nad brakującymi elementami. Udało się skompletować wszystkie, poza pierwszym startowym przechwytem. Jest to ruch wymagający wielkiej siły kontaktowej na chwytach. Wiedziałem, że na drodze nie mam czego szukać, póki nie poczuję odpowiedniego przypływu mocy… zmierzę się z drogą we właściwym momencie.

Co ważne, to kolejna droga na naszej Jurze, która jak mówi Łukasz “nie ma nic wspólnego z jurajskim czochraniem” :) Podobnie wypowiadał się ostatnio chociażby o Fałszywej skromności na Jastrzębniku.

A co do urody Snu Astralnego:

Co do urody drogi to jest to majstersztyk – zadawanie po podchwytach, odciągach… wspinanie, jakie uwielbiam! Każdy na drodze ma równe szanse, w cruxie mamy same krawądki, które możemy złapać wszystkimi palcami. Żadnego wkręcania, czy upychania palców do niewygodnych dziurek. Liczy się siła palców, moc eksplozywna i kontaktowa. Świetna droga!!!

Gratulacje!

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Imponująca seria. [7]
    Gratuluję i proszę o więcej (Pandemonium, Mental Terror).

    27-06-2012
    Kuchar