11 czerwca 2012 10:43

III Gliwickie Zawody Wspinaczkowe dla Dzieci i Młodzieży "Gliwice na Topie" – wyniki

6 czerwca na ścianie “Fabryka Mocy” w Gliwicach rozegrano III Gliwickie Zawody Wspinaczkowe dla Dzieci i Młodzieży “Gliwice na Topie”. Po raz kolejny dopisała frekwencja, pobity został poprzedni rekord – wystartowało 75 zawodników i zawodniczek.


Frekwencja dopisała

Rywalizacja odbyła się w czterech kategoriach wiekowych (klasy 1-3, 4-6 szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum) z podziałem na chłopców i dziewczynki. Dla wszystkich wielkim zaskoczeniem był poziom prezentowany w kategorii klas 4-6. Zawodnicy i zawodniczki walczyli w superfinale na drodze finałowej przygotowanej dla starszych grup wiekowych, wspinając się z równą skutecznością, co ich starsi koledzy. Z optymizmem można więc patrzeć w przyszłość, bez obaw o poziom polskiej wspinaczki sportowej, bo widać już dziś, że będą z nich klasowi zawodnicy.

Brawa dla wszystkich za umiejętności i chęć do rywalizacji. Zawody odbyły się tym razem pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice, a ich współorganizatorem było Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży, Liceum Ogólnokształcące “Animator” i Gliwickie Szkoły Artystyczne.

Od strony technicznej zawody przygotowało ABCWSPINANIA.info wraz z Żyj-aktywnie.pl.

Wyniki:

Dziewczęta klasy 1-3 szkoła podstawowa:

  • Dorota Czech – SP nr 4 w Jaśkowicach/ Szkoła Wspinania “W skale”
  • Magdalena Śnietura – SP ETE im. Alberta Schweizera/ Szkoła Wspinania “Żyj-aktywnie.pl”
  • Alicja Pacia – Szkoła Wspinania “Żyj-aktywnie.pl”                                                                                

Dziewczęta klasy 4-6 szkoła podstawowa:

  • Ida Kupś – “Strefa Wspinania” z Krakowa
  • Basia Salwińska – “Strefa Wspinania” z Krakowa
  • Kinga Biernat – “Strefa Wspinania” z Krakowa

Dziewczęta gimnazjum:

  • Aleksandra Kozielska – Gimnazjum nr 3 w Gliwicach

Dziewczęta liceum:

  • Elżbieta Czech –  I LO w Rybniku/ Szkoła Wspinania “W skale”
  • Agnieszka Korandy – V LO w Gliwicach
  • Dominika Chalimowska –  LO “Animator” w Gliwicach

Chłopcy klasy 1-3 szkoła podstawowa:

  • Miłosz Bujak – “Skarpa” – Centrum Sportu Bytom
  • Jakub Blabuś – GTW
  • Oliwier Nowok – GTW

Chłopcy klasy 4-6 szkoła podstawowa:

  • Rafał Bąk – SP nr 5 Chorzów
  • Kajtek Kupś – “Strefa Wspinania” z Krakowa
  • Wojciech Pełka -“FUMAR” Kraków

Chłopcy Gimnazjum:

  • Szymon Pęcikiewicz – Gimnazjum w Dankowicach
  • Fojcik Igor  – Gimnazjum nr 2 w Rybniku
  • Wawrzyńczak Gniewko – Szkoła Wspinania “W skale”

Chłopcy Liceum:

  • Jacek Czech – LO w Czerwionce/ Szkoła Wspinania “W skale”
  • Bartosz Rupiński – ZSME w Rybniku
  • Daniel Sznyder – Szkoła Wspinania “Żyj-aktywnie.pl”

***

Organizatorami i sponsorami imprezy byli:

  • Samorząd Miasta Gliwice
  • Metropolia Silesia
  • SARM Gliwice
  • Liceum Plastyczne w Gliwicach
  • Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych Gliwice
  • Liceum “Animator” w Gliwicach
  • ABC Wspinania
  • Żyj-aktywnie.pl

Specjalne podziękowania należą się: sędziemu zawodów Jackowi Czechowi “W Skale”Zeni Pilarek oraz Piotrowi Fojcikowi, Michałowi Grzybowi i Mateuszowi Kolanko.

Partnerem imprezy była firma Milo, a patronat medialny objęło wspinanie.pl.

Zapraszamy w październiku na kolejną edycję zawodów.

Krzysiek Wróbel (ABCWSPINANIA.info)
Łukasz Ostrowski (Żyj-aktywnie.pl)

Tagi:



  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum