17 maja 2012 22:13

Arachnofobia VI.8 dla Michała Jagielskiego!

Michał Jagielski (weld.pl) lubi zagadki. Pokazał to między innymi w ubiegłym sezonie, kiedy odczarował Prestiżową robotę autorstwa Darka Sokołowskiego na Górze Kołoczek, w Podlesicach. Po 15 latach (!) powtórzył drogę jako pierwszy, przy okazji zdecydowanie podnosząc jej pierwotną wycenę z VI.6+ do ok. VI.7+.

Tym razem rozwiązał jedną z “odwiecznych” zagadek Rafała Moucki. Super wiadomość brzmi: “Arachnofobia zrobiona :)".


Michał na "Arachnofobii" (fot. Maciek "Lesser" Gajewski)

Tak, tak, dziś 17 maja Michał uporał się z jednym z ekstremów Rafała – dokładnie jednym z czterech, obok Pandemonium, Snu Astralnego i Mental Terror. Wszystkie przez lata czekały na swojego pogromcę. O wszystkich mówiło się VI.8, choć tak naprawdę tą zacną cyfrę Rafał postawił jedynie przy Pandemonium, pozostałych linii jednoznacznie nie wyceniał.

Tymczasem mamy już odpowiedź co do Arachnofobii. Pierwotne trudności linii (Arachnofobia powstała w 2002 roku na Okręcie w Podzamczu) sięgały prawdopodobnie stopnia VI.7. Jednak w ciągu kilku następnych lat droga zmieniła swój charakter. Znacznie utrudniło się dojście do trudności. W 2005 roku swoją wielkość zmienił również kluczowy chwyt. Jak brzmi wersja na dziś? – “łatwe VI.8 to raczej ma”. Tak deklaruje Michał.


Jeszcze jedno ujęcie (fot. Maciek "Lesser" Gajewski)

Wielkie gratulacje dla Michała za siłę, chęć i zapał do rozwiązywania piekielnie trudnych polskich ekstremów. To zarazem najtrudniejsza droga na jego koncie, choć napewno nie ostatnia… Więcej szczegółów o przejściu już wkrótce.

PS Na deser po Arachnofobii padł jeszcze Baron Tytoniowy VI.5+.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Brawo! [15]
    Pokazałeś, że możliwe.

    17-05-2012
    Kuchar