11 kwietnia 2012 12:25

Szatański Bliźniak

Niezbyt dogodną porę znalazł sobie Piotr “Bliźnior” Wyciślik na odwiedzenie ojczystego kraju, bo warun nieco odbiega od ideału. Choć akurat w wypadku rezydenta podlondyńskich lasów nie stanowi to zbyt dużego problemu – wszak do takiej pogody jest się przecież przyzwyczajonym przez cały rok :)


Piotrek na "Szatańskich Wersetach" (fot. Mateusz Pleśniak)

Tygodniowy pobyt “Bliźniora” skoncentrował się na kusięckim Diabelskim Schronisku, gdzie podczas pierwszej wizytacji padła po godzinnej pracy La Psiocha 7C+ (3. przejście) oraz “sfociarski” Lucyfer 7C. Drugi wypad pod Częstochowę przyniósł powtórzenie ekstremalnego klasyka rejonu, czyli Szatańskich Wersetów – o budzącej uznanie wycenie 8A+ oraz wymagającego Pikusia 7B+.

Jak przystało na przywiezione zwyczaje brytyjskie przejście zostało uwiecznione:

Przy okazji warto nadmienić, że z La Psiochą oraz Pikusiem uporał się również Kajtek Koperwas.

Na koniec jeszcze smutna wiadomość – Piotr Wyciślik zawiesił na przysłowiowym kołku niemniej przysłowiowe pióro i ogłosił zawieszenie działalności swojego bloga ClimbingWay – tym większa szkoda, że było to źródło nie tylko cennych informacji o poczynaniach Polaków na Wyspach, ale także opiniotwórcze miejsce w którym Bliźniak nie bał się wyrażać własnego i mocnego zdania.

(sat)

Źródła: crimp.com.pl
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

  Ładna kolekcja [3]
  ...cennych Wielkanocnych jaj. Pogratulować! p.s. Do autora: literówka podyt ->…

  11-04-2012
  mloskot

  ZETHAPE! [112]
  [i]Gdyby ktoś 15 lat temu powiedział mi, że wystąpię kiedyś…

  11-04-2012
  Starosta