5 kwietnia 2012 13:29

Insomnio 8C – hiszpańska propozycja Nacho Sáncheza

Aż 1,5 roku pracy zajęło Nacho Sánchezowi zrobienie autorskiego projektu w Crevillente. Nowość o nazwie Insomnio biegnie dachem Cova de la Gota i została wyceniona przez Hiszpana na 8C, z adnotacją: „mój najtrudniejszy problem, dużo cięższy niż się spodziewałem”.


Autor na "Insomnio" (fot. Rebeca Morillo)

Na potwierdzenie, że łatwo nie było, nad pierwszymi czterema przechwytami Nacho pracował aż sześć miesięcy(!) Kluczowe na Insomnio jest połączenie w całość sześciu pierwszych przechwytów, z tym że zdecydowanie najtrudniejszy jest piąty ruch. Jak biegnie Insomnio możecie zobaczyć na filmie poniżej, natomiast więcej zdjęć z boulderu znaleźć można na blogu Sáncheza.

Insomnio jest drugim autorskim problemem 8C w dorobku Hiszpana. W 2011 roku wytyczył w rejonie Castillo de Bayuela Entropíę (pierwsza hiszpańska 8C?).

Warto jeszcze dodać, że całkiem niedawno, bo 23 marca Nacho Sánchez wywalczył 2. miejsce w zawodach International Master Tierra Boulder Battle w Sztokholmie, pokonując takich mocarzy jak Fin Nalle Hukkataival i Norweg Magnus Midtboe. Najlepszy w Szwecji był Francuz Guillaume Glairon-Mondet.

Brunka

Źródła: ukclimbing
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum