14 marca 2012 14:08

Relacja z VII Polar Sport Skitour im. Basi German

3 marca w Zawoi odbył się VII Polar Sport Skitour im. Basi German. Są to największe zawody skitourowe w obecnym sezonie w Polsce, zaliczane do Pucharu Polski Amatorów w Narciarstwie Wysokogórskim.


(fot. Jarek Noga)

Po raz kolejny padł rekord frekwencji. Przy pięknej pogodzie w zawodach wzięło udział 185 zawodników. Znakomite warunki śniegowe umożliwiły wytyczenie ciekawej trasy dopasowanej do możliwości wszystkich startujących.

Start miał miejsce na górnej stacji Mosornego Gronia (1047 m), skąd wszyscy ruszyli pętlą wokół Hali Śmietanowej, dalej w kierunku Brożki przez jej halę, a następnie przez tunel i ostatnie podejście na szczyt Mosornego. Prócz krętych i wąskich podejść, były też szerokie zjazdy przez las. Szykany na trasie mogły dostarczyć wiele frajdy nawet mało wprawnym narciarzom.


(fot. Jarek Noga)

Piękne słońce przyciągnęło do Zawoi skiturowców wszelkiej maści. Najlepsi zawodnicy z kadry narodowej pokonali 11-kilometrową pętlę z Mosornego Gronia poniżej jednej godziny.

O uniwersalności trasy świadczy fakt, że zawody ukończył m.in. Pan Zdzisław Knap (75 lat), który rokrocznie pojawia się na naszych zawodach – tym razem przeszedł trasę w czasie 3h 31min. Natomiast najmłodszy uczestnik Tadeusz Kuchno Junior (9 lat) pokonał trasę w czasie 2h 51min.

Około godziny 17 impreza przeniosła się do OW Zawojanka w centrum Zawoi na pokaz slajdów Aleksandry Dzik „Kobiety na ośmiotysięcznikach Ternua Female Team – Gaszerbrumy 2011”.

W tym samy miejscu odbyła się ceremonia dekoracji zwycięzców oraz losowania nagród wśród wszystkich 185 startujących. Do rozlosowania była rekordowa jak na takie zawody pula nagród, której wartość wyniosła 55 tysięcy złotych.

Najszybsi zawodnicy, którymi okazali się Tomasz Brzeski oraz Klaudia Tasz otrzymali od głównego sponsora, firmy DYNAFIT, bon o wartości 2000 złotych oraz buty marki Scarpa, a także regionalne upominki z rąk zastępcy wójta Pani Aliny Kuś ( Gmina Zawoja).

Następnie przy dźwiękach kapeli oraz dj’a, wszyscy ubrani w pamiątkowe t-shirt’y „PolarSport Skitour” do późnych godzin nocnych bawili się na ”Ternua Party”. Ternua rozdała uczestnikom imprezy pamiątkowe czapki z logo firmy.

W niedzielny poranek przy pięknej pogodzie wielu uczetników zawodów wyruszyło na wycieczki w okolice Policy oraz Babiej Góry.

Miło nam poinformować, że wszyscy startujący poprzez udział w zawodach wsparli Fundację „NA START im. Basi German” kwotą kilkunastu tysięcy złotych, za co serdecznie dziękujemy.

Ogromne podziękowania należą się wszystkim sponsorom, którzy zapewnili nagrody dla każdego z zawodników, przede wszystkim marce Dynafit za bony na łączną kwotę 10 tysięcy złotych.Podziękowania należą się również:

***

Wyniki:

Kobiety:

  1. Klaudia Tasz (KW Zakopane) – 01:10:19
  2. Magdalena Derezińska- Osiecka (KW Zakopane) – 01:12:33
  3. Małgorzata Czeczot (TRAILteam) – 01:19:40

Mężczyźni:

  1. Tomasz Brzeski (KS Kandahar) – 00:57:23
  2. Jacek Żebracki (GOPR, Kandahar) – 00:58:18
  3. Szymon Zachwieja (GOPR Podhale, Kandahar) – 00:58:21 

Już dziś zapraszamy wszystkich na VIII Polar Sport Skitoru im. Basi German i mamy nadzieję, że padnie kolejny rekord frekwencji oraz puli nagród. 

Galeria zdjęć z zawodów tutaj.

Źródła: polarsport.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum